Praktiski
Manas tiesības

Lai pasargātu darbiniekus no nelaimes, VDI sākusi pārbaudes dažādos uzņēmumos0

Foto: Fotolia

Valsts darba inspekcija sākusi tematiskās pārbaudes pārtikas ražošanas, kokapstrādes un metālapstrādes uzņēmumos. Pārbaudēs īpaša uzmanība tiks pievērsta darba aprīkojumam un tā atbilstībai drošības prasībām.

Valsts darba inspekcijas (VDI) rīcībā esošie statistikas dati liecina, ka pēdējos gados būtiski pieaudzis nelaimes gadījumu skaits, kas notikuši, strādājot ar darba aprīkojumu.

Visbiežāk nodarbinātie cietuši pārtikas ražošanā, kokapstrādē un metālapstrādē, piemēram, sadurot vai sagriežot pirkstus un plaukstas ar asiem priekšmetiem: nažiem, īleniem, naglām u.c. Nelaimes notiek arī tad, kad strādājošie pieiet pārāk tuvu rotējošām iekārtām, kas nejauši aizķer un ievelk nodarbinātā apģērbu ar visu roku vai kāju mehānismā un tos traumē. Darbinieki arī cietuši, strādājot ar iekārtām, kas ir nenorobežotas vai kurām ir noņemti aizsargmehānismi, kā arī labojot vai tīrot iekārtas, tās neizslēdzot.

Visos šajos gadījumos speciālisti secinājuši, ka nelaimes gadījumu cēlonis darbā ar aprīkojumu lielākoties ir nodarbināto neuzmanīga un pārdroša rīcība, kā arī nedrošas iekārtas. Pērn šādu gadījumu skaits, salīdzinot ar 2017. gadu, ir pieaudzis par 15%. Tāpēc inspektori pārbaudīs, vai aprīkojuma kustīgās daļas ir nosegtas ar drošiem aizsargiem, vai atbilstīgi prasībām veikta un dokumentēta iekārtu tehniskā apkope, vai iekārtu tuvumā ir izvietotas nepieciešamās drošības zīmes un citas svarīgas nianses, jo nereti pat it kā sīks, nenozīmīgs pārkāpums vai neprecizitāte var novest pie lielas nelaimes.

!!! VDI aicina darba devējus sakārtot darba vidi uzņēmumos jau pirms pārbaudēm. Mājaslapā www.stradavesels.lv ir pieejama informācija, kas palīdzēs labāk izprast darba aizsardzības normatīvo aktu prasības un savlaikus sagatavoties pārbaudēm.

LA.lv
AK
Aiva Kalve
Praktiski
Mazie tomātiņi šogad kā krelles! Receptes gardai maltītei un ne tikai
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
No defekta par efektu! Kā veco koku izmantot dārza dizainā?
2 dienas
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Kas šonedēļ darāms dārzā?
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Purgailei ir izredzes
47 minūtes
LE
LETA
Dabā
Laiku nosaka anticiklona ziemeļu mala: prognoze trešdienai
55 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Jaunākais par notikušo Juglā: Mājā atrasts liels daudzums sālsskābes un miris cilvēks
12 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Tusks ieteiks ES valstu līderiem atbalstīt breksita termiņa pagarināšanu
53 minūtes
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Pie horizonta – aizstājošā migrācija? Atbraucēji integrēsies jau esošajā krievvalodīgajā vidē
47 minūtes