Praktiski
Manas tiesības

Lai pasargātu darbiniekus no nelaimes, VDI sākusi pārbaudes dažādos uzņēmumos0

Foto: Fotolia

Valsts darba inspekcija sākusi tematiskās pārbaudes pārtikas ražošanas, kokapstrādes un metālapstrādes uzņēmumos. Pārbaudēs īpaša uzmanība tiks pievērsta darba aprīkojumam un tā atbilstībai drošības prasībām.

Valsts darba inspekcijas (VDI) rīcībā esošie statistikas dati liecina, ka pēdējos gados būtiski pieaudzis nelaimes gadījumu skaits, kas notikuši, strādājot ar darba aprīkojumu.

Visbiežāk nodarbinātie cietuši pārtikas ražošanā, kokapstrādē un metālapstrādē, piemēram, sadurot vai sagriežot pirkstus un plaukstas ar asiem priekšmetiem: nažiem, īleniem, naglām u.c. Nelaimes notiek arī tad, kad strādājošie pieiet pārāk tuvu rotējošām iekārtām, kas nejauši aizķer un ievelk nodarbinātā apģērbu ar visu roku vai kāju mehānismā un tos traumē. Darbinieki arī cietuši, strādājot ar iekārtām, kas ir nenorobežotas vai kurām ir noņemti aizsargmehānismi, kā arī labojot vai tīrot iekārtas, tās neizslēdzot.

Visos šajos gadījumos speciālisti secinājuši, ka nelaimes gadījumu cēlonis darbā ar aprīkojumu lielākoties ir nodarbināto neuzmanīga un pārdroša rīcība, kā arī nedrošas iekārtas. Pērn šādu gadījumu skaits, salīdzinot ar 2017. gadu, ir pieaudzis par 15%. Tāpēc inspektori pārbaudīs, vai aprīkojuma kustīgās daļas ir nosegtas ar drošiem aizsargiem, vai atbilstīgi prasībām veikta un dokumentēta iekārtu tehniskā apkope, vai iekārtu tuvumā ir izvietotas nepieciešamās drošības zīmes un citas svarīgas nianses, jo nereti pat it kā sīks, nenozīmīgs pārkāpums vai neprecizitāte var novest pie lielas nelaimes.

!!! VDI aicina darba devējus sakārtot darba vidi uzņēmumos jau pirms pārbaudēm. Mājaslapā www.stradavesels.lv ir pieejama informācija, kas palīdzēs labāk izprast darba aizsardzības normatīvo aktu prasības un savlaikus sagatavoties pārbaudēm.

LA.lv
IL
INESE LIEPIŅA
Praktiski
Brokastu granola – veselīgam dienas sākumam
12 stundas
IB
Indulis Burka
Praktiski
Karstā kūpināšana katrai gaumei. 4 dažādu kūpinātavu shēmas ar veidošanas aprakstiem
22 stundas
IB
Indulis Burka
Praktiski
Jumtu labāk sakopt sausā laikā, nevis kad jau pil griesti
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Ekonomika
Izstrādātā garantēto atlīdzību izmaksu kārtība pensionāriem esot nesaprotama
1 stunda
LA
LA.LV
Pasaulē
FOTO: Latvijas un Lietuvas prezidentu tikšanās uz Latvijas-Lietuvas robežas Grenctālē
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Sekojot Baltijas valstu paraugam, tūkstošiem “Honkongas ceļa” dalībnieku apliecina savu vienotību
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Brīvdienās būs lielākoties saulains laiks
5 stundas
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Rīgā nav ievērības cienīga pieminekļa “Baltijas ceļam”
2 stundas