Praktiski
Dārzs

Lai odi netraucē… Kuru augu aromāts atbaidīs uzmācīgos lidoņus?0

Šī vasara ar siltumu nelutina, bet ar lietu un mitrumu gan. Tas savukārt ļoti tīk odiem. Izrādās, no tiem pasargā ne tikai aerosoli, bet arī dažādi augi, kas nelūgtajiem viesiem palīdzēs aizmirst ceļu uz jūsu mājām.

Baziliks
Baziliks pastiprina līdzās esošo augu aromātus, pievilina bites, bet atbaida odus. No bazilika iespējams pagatavot arī paštaisītu izsmidzināmu līdzekli. Šim nolūkam bazilika lapiņas aplej ar pusglāzi vāroša ūdens un pusglāzi degvīna. Sakrata un ļauj ievilkties uz nakti, pēc tam lieto kā repelentu.

Melisa
Melisa smaržo pēc citrona, kas odiem nepatīk. Turklāt no melisas var pagatavot lielisku nomierinošu tēju.

Kaķu mētra
Par šo augu visiepriecinātākais būs mājas kaķis, kaut gan saimniekiem tas var sagādāt lielākas raizes nekā odu uzbrukumi. Tāpēc mājas mīluli no šī auga labāk turēt pa gabalu. Savukārt pret odiem šis ir brīnumlīdzeklis – tikai 1/10 daļa no ēteriskās eļļas, kas iegūta no kaķumētras lapas, ir stiprāka par jebkuru veikalā pirkto repelentu.

Purva mētra
Šis piparmētras paveids ar violetajiem ziediņiem ir daudz spēcīgāks par radniecīgo mētru aromātu. Pat tik ļoti, ka ar to var arī saindēties, ja ēterisko eļļu lieto pārāk lielos daudzumos. Šo mētru vislabāk iestādīt nelielā apjomā līdzās iemīļotajām dārza atpūtas vietām, bet nelielu mētras zariņu žāvētā veidā var ielikt arī kabatā, lai pasargātu sevi no odiem visur, kur ejat.

Citroneļļa
Šī auga eļļa ir daudzu veikalā nopērkamo pretodu līdzekļu sastāvā. Lieliski atbaida odus, pastiprina arī citu līdzās augošu augu aromātu, turklāt nav kaprīza augšanas apstākļu izvēlē.

Lavanda
Kas to varēja iedomāties, ka jauko, piemīlīgo lavandu odi īpaši neieredz? Varbūt odi lavandas klātbūtnē arī kļūst miegaini?

Samtenes
Samtenes iesaka stādīt pie ieejas mājā un gar logiem – krāšņi un bez odiem!

Ķiploks
Lai gan ķiploku aromāts nereti traucē arī cilvēkiem, odus tas atbaida vēl vairāk.

LA.lv