Mājas mīluļi, Suņi

Lai mīlulis nebūtu kā pelmenis, ēdināšanā jāievēro atslodze. Kā to izdarīt?

Foto-Shutterstock

Atslodzes diena sunim ir grūts pasākums saimniekiem ar mīkstu sirdi. Varbūt ir citi dzīvnieka tievēšanas veidi? SANTA L. RĒZEKNĒ

Atslodzes diena ir laba lieta, taču, ja suņa saimnieks vēlas, lai mīlulis nebūtu kā pelmenis, dzīvotu ilgi un būtu vesels, obligāti jāievēro daži norādījumi. Čiekurkalna veterinārās ambulances veterinārārsts Artis Krūmiņš iesaka dzīvniekam dot dabisko barību – biezpienu, jogurtu bez piedevām vai kefīru, griķus, rīsus vai auzu pārslu biezputru, liellopa un vistas gaļu. Ļoti labi ir svaigi subprodukti, dārzeņi un augļi. – Nedodiet dzīvniekiem zupu vai citu ēdienu, ko lietojat paši un kam ir pievienots sāls, pipari un citas garšvielas. Nebarojiet suni ar ēdiena atliekām un kūpinātiem produktiem, – brīdina veterinārārsts. Suni var ēdināt ar sauso barību, vislabāk ar profesionālo, kas nopērkama zooveikalos vai veterinārajās aptiekās. Tā maksā dārgāk, taču ir daudz veselīgāka par lielveikalos nopērkamo. Sunim visu laiku bļodiņā jābūt svaigam ūdenim.

Nedrīkst jaukt kopā sauso un dabisko barību. Sauso var dot kopā ar biezpienu vai kefīru, nevis ar zivīm vai gaļu, jo tie ir proteīniem un olbaltumvielām bagāti produkti un šīs vielas, pareizi sabalansētas, jau rodamas sausajā barībā. Vēl viens būtisks nosacījums pareizā ēdināšanā – stingri jāievēro noteiktās ēdienreizes. Suni nedrīkst cienāt ar dažādiem gardumiņiem. Ja dzīvnieks neapēd pasniegto barību, trauku uzreiz noņem.

1 komentārs

  1. Tir sunīši jau nu arī ir dažādi. man mājās dzīvo divi mopši. Abi tiek baroti pilnīgi vienādi, slodze arī abiem vienāda. bet viens ir priekš mopša nepieklājīgi slaids, toties otrs apaļš un mīksts kā plūmīte, kaut fiziski ir daudz aktīvāks un vispār kustīgāks. Tā ka sunīšiem jau arī ir savas īptnības un nekad nevar zināt kas var iznākt. drīzākjau jāievēro stabils ēšanas režīms, jācenšas sunīšus nebarot ārpus ēdienreizēm, dot ēst ar normu. Diemžēl cilvēki, redzot sava sunīša mīļās lūdzošās acis, vienmēr iedos izsalkušajam nabadziņam kādu lieku kumosu. Bet izsalkuši viņi ir vienmēr, ja ļautu, ēstu, kamēr pakustēties nespētu. Un starp citu, ir sunīši, kuri teicami zina paši, cik ēst. Tiem var visu dienu turēt bļodiņi ar barību. Sunīts ja gribēs, tad pats apēdīs, cik gribēs, bet nekad vairāk, kā nepieciešams.

Pievienot komentāru