Praktiski
Mājas

Lai mājās būtu veiksme un bagātība… 12 lietas, no kā jāatbrīvojas katru nedēļu0

Foto: Fotolia

Jau sen ir pierādīts, ka, ievērojot dažus noteikumus, ir iespējams māju uzturēt kārtībā un izvairīties no nogurdinošās iknedēļas ģenerāltīrīšanas. Ja kaut kas paņemts, tas jānoliek atpakaļ, katrai lietai jāatrod sava vieta, un to vienmēr jācenšas nolikt atpakaļ. Tieši tāpat trauki jānomazgā uzreiz pēc to lietošanas.

Japāņi mājās veic rituālu – atbrīvojas no nevajadzīgajām lietām, saucot to par tīrības dienu. Veicot uzkopšanu reizi nedēļā, jāatceras, ka ir vairākas lietas, kam jāpievērš īpaša uzmanība, jo tās, laikā nepamanītas, var piesaistīt negatīvo enerģiju. Tātad atrotām piedurknes un ķeramies pie darba!

Kārbas un iepakojums

Pa nedēļu ir sakrājies vesels lēvenis nevajadzīgu reklāmas bukletu, konfekšu paciņu, dāvanu iepakojumu, dažādas gumijas un lentītes. Liels daudzums nevajadzīgu papīru rada mājās haosu, bet mēs vilcināmies tos izmest, domādami, ka tas varētu noderēt. Atbrīvosimies no tā bez nožēlas.

Bižutērija un kosmētika
Pārskatām kosmētikas maciņu, jo noteikti pa nedēļu būs kāda rota, kas izirusi un palikušas tikai pērlītes, kāds auskariņš, kuram trūkst pāra. Auskariem noteikti jābūt pa pāriem. Ja pāri palikušais auskars ir zelta vai sudraba, to iespējams pārkausēt vai pārdot. Tāpat pārskatiet, vai nav sakrājušās izlietotās vates plāksnītes, izlietotas krēma tūbiņas vai sabirzušas acu ēnas.

Zeķes un citi apģērba gabali
Katru nedēļu mēģiniet veikt skapja revīziju, un jūs būsiet izbrīnīti, cik daudz nevajadzīgu lietu var uzkrāties pa nedēļu. To, kas vairs nav izmazgājams pleķu dēļ, izmetiet; to, kas netīrs, bet ir izmazgājams, – iztīriet. Noteikti ilgi neglabājiet zeķes, kurām trūkst pāra, nodilušus un apskretušus dvieļus. Tīrot skapi, mēs radām tīru enerģētisko lauku, ļaujot mājās ienākt pozitīvai enerģijai.

Čeki un veci rēķini
Pārskatot savas somas, kabatu un maka saturu, būsiet pārsteigti, cik daudz lieka tur sakrājies pa nedēļu. Vilciena biļetes, kuras vairs nav nepieciešamas, veikala iepirkumu čeki, komunālo pakalpojumu rēķins, kurš sen jau apmaksāts. Tam noteikti nav vietas jūsu somā – vai nu izmetiet to, vai glabājiet noteiktā vietā dzīvoklī.

Sūklis trauku mazgāšanai
Tas tiek uzskatīts par īstu mikrobu perēkli, tādēļ reizi nedēļā noteikti samaināms pret jaunu.

Tukši flakoni
Vannas istabā vai virtuvē bieži vien gluži nemanāmi uz ilgu laiku iekārtojas tukšas šampūna vai mazgājamā līdzekļa pudeles. Tiek uzskatīts, ka šādi lieki tiek tērēta sievišķā enerģija, tādēļ noteikti no tukšajām pudelēm un flakoniem laikus nepieciešams atbrīvoties.

Lupatiņas uzkopšanai
Pievērsiet uzmanību, kādas lupatiņas mājas uzkopšanai jūs izmantojat! Ja tās ir gatavotas no vecas veļas vai krekla, noteikti no tām jāatbrīvojas, jo tādējādi ar negatīvu enerģiju var tikt iedragātas jūsu attiecības. Laiks iegādāties profesionālus uzkopšanas palīgus.

Ieplaisājuši trauki
Ja ir ieplaisājusi mīļākā kafijas krūzīte, to nevajag žēlot. Tāpat ar kritisku skatu pavērojiet, vai jūsu pannai nav nolupis pretpiedeguma pārklājs. Ja tas lobās, pannai nekavējoties sakiet ardievas. Fen šui speciālisti saka, ka ieplīsuši, bojāti trauki rada nabadzības enerģiju mājās.

Mantas bez pielietojuma
Gaiļa figūriņa, kas glabājas jau vairākus gadus, sen aizmirstu cilvēku vizītkartes, auduma gabaliņi, pogas, kas nogrieztas no kāda sena apģērba gabala, nevienam nevajadzīga skaista kārba – šādu nevajadzīgu lietu glabāšana rada tukšuma enerģiju, kad negribot tiek aizšķērsots ceļš mīlestībai, naudai, veiksmei.

Apstājies pulkstenis
Iegādājieties baterijas un noregulējiet pulksteni, bet, ja tas nav salabojams, tad atbrīvojieties no tā. Tā ir laika enerģija, kas tiek apstādināta un izšķiesta. Ķīniešiem ir ticējums, ka apstājies pulkstenis var simbolizēt šķiršanos no kāda mīļa cilvēka.

Izmētāta sīknauda
Naudai jābūt savai mājai, tādēļ centus, kas mētājas pa paklāju vai ir nobērti uz kāda plaukta, tūdaļ ielieciet makā. Ja sīknaudu negribas likt makā, iegādājieties krājkasīti. Ideāla vieta tai būs uz palodzes, kur naudu sildīs saules gaisma, tādējādi vairojot jūsu turību.

Nokaltuši puķu pušķi
Noteikti pārskatiet vāzes un ziedus, kuri ir apvītuši, mājās neturiet. Pēc fen šui šādi ziedi rada vientulības enerģiju.

LA.lv
Inita Šteinberga
Praktiski
Siltumnīcā pēkšņi sākuši vīst tomāti. Kas par iemeslu un kā glābt augus?
7 stundas
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Deserts ar rīvmaizi, saldējumu un medu
10 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Kā pagatavot garšaugu sāli. Recepte
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Pirmspensijas cilvēki stājas augstskolās. Kas ir pieprasītas programmas?
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Negaisā Polijas Tatros dzīvību zaudējuši četri cilvēki, bet 30 ievainoti
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Jūrmalas restorānā tikušies Šlesers un Rīgas domnieks Bergmanis 2
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Divi puikas vieni paši izdzīvo trīs dienas: paglābj veiksmīga sakritība
1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Sinoptiķi pavēsta, kad gaidāms karstākais laiks: prognoze 7 dienām
5 stundas