Mājas, Remonts un būvniecība

Lai mājai uzceltu nelielu piebūvi, vajadzīga kaudze ar dokumentiem

Foto - Shutterstock

Gribam celt mājai piebūvi, lai ierīkotu vannasistabu. Vai ir vajadzīgs projekts vai arī var iztikt bez tā? LIDIJA

– Gadījumos, kad paredzēti lielāki būvdarbi – tiek mainīts būves arhitektoniskais izskats un apjomi –, nepieciešama gan būvatļauja, gan būvprojekts minimālā sastāvā. Vispirms jādodas uz būvvaldi ar iesniegumu. Būvvalde izsniegs būvatļauju ar projektēšanas nosacījumiem. Atbilstīgi tiem jāizstrādā būvprojekts, kas tāpat jāsaskaņo būvvaldē. Pēc saskaņošanas būvatļaujā izdara atzīmi par būvdarbu uzsākšanu, – skaidro SIA “KMT projekts” valdes loceklis Māris Stiprais.

Tikai pēc tam, kad dokumenti sagatavoti, var ķerties pie būvniecības.

Gadījumos, kad mājas renovācijas laikā netiek mainīts būves izskats un apjoms, nepieciešama apliecinājuma karte. To sagatavo sertificēts projektētājs. Apliecinājuma karte jāiesniedz būvvaldē, kura dos akceptu par būvniecības ieceri.

4 Komentāri

  1. Nabaga Rastrelli šodien – ne tikai Rundāle, Jelgava, bet pat Pēterpils paliks bez tavām pilīm… – staigāsi pa tiem kantoriem līdz nāve tevi paņems…

    1. Nu kā arhitekts zinu, ka nedaudz pēc Rastrelli, klasicisma laikmetā, 19. gs. sākumā, mājas drīkstēja būvēt tikai pēc ar paša cara apstiprinātiem projektiem, un tikai savai sociālai kategorijai atbilstošas.

  2. Jā, ierēdņu bari jāapstaigā 20 x, katram “milzu artava”, papīrs dzenā papīru, ierēdnis ierēdni. Darbi uz priekšu netiek gadiem. Gribējām, cīnījāmies, vēlējāmies (uz barikādēm stāvējām) taču padomijas laiku birokrātiju mazināt, bet iznāca kā vienmēr – 5 x pavairojām to.

  3. Indulis Burka būtu labāk paklusējis! Ja tu pats nezini kas ir vajadzīgs, tad nedod padomus.
    Jāsāk ir ar arhitekta meklēšanu, tad projekta minimālā sastāvā izstrādi UN TIKAI TAD JĀIET UZ BŪVVALDI PĒC BŪVATĻAUJAS, KURĀ TIKS IERAKSTĪTI PROJEKTĒŠANAS NOSACĪJUMI. TAD VĒL KĀDI 10- 15 SOĻI UN TAD TIKAI VARĒSI BŪVĒT.

Pievienot komentāru