Mājas, Sadzīves tehnika

Lai darbošanās dārzā un mājas remontos būtu droša… Kā sevi pasargāt, un cik tas maksā?

Foto - Shutterstock

Mājas un dārza darbi nekad nebeidzas. Vēl viens nav pabeigts, kad domās jau esam ķērušies pie nākamā. Talkā tiek ņemti dažādi darbarīki. Bet vai vienmēr esam padomājuši par savu veselību un pietiekami nodrošinājušies ar piemērotiem cimdiem, zābakiem, citiem darba aizsardzības līdzekļiem? Nē, jo bieži vien aprobežojamies ar adītiem kokvilnas cimdiem, kam cauri duras skujas, aizmirstam pienācīgi pasargāt galvu, acis, kājas, citas ķermeņa daļas.

Sargā sevi pats!

Uzņēmumos par darba drošību rūpējas darba aizsardzības speciālisti. Rosoties dārzā, par drošību jāgādā pašiem. Kā sevi vislabāk pasargāt no iespējamajiem savainojumiem, un cik tas maksā?

– Pirms dodas uz veikalu, jāizvērtē, kādus darbus paredzēts darīt. Atbilstoši tam jāizvēlas arī ekipējums, – skaidro uzņēmuma “GRIF” tirdzniecības nodaļas vadītājs Jānis Maļinovskis. – Turklāt galvenais kritērijs ir nevis veicamā darba apjoms, bet gan pašaizsardzība. Jāņem vērā, ka iespēja gūt savainojumus neprofesionālim vienmēr ir lielākā nekā pieredzējušam darba darītājam.

Populārākais un bīstamākais darbs dārzā pavasarī ir sauso zaru izzāģēšana. Ja izmanto rokas zāģi, pietiks, ja iegādāsieties mehāniski izturīgus cimdus, izvēlēsieties kādu sejas un acu aizsardzības līdzekli.

Pievienot komentāru