Īpašums, Manas tiesības

Laba “dāvana” pirms vēlēšanām: Ievērojami pieaugs zemes nodokļa apmērs. Pat par 271 eiro!

Foto - Shutterstock

Irēna tēva celtajā namā Mežaparkā dzīvo kopš bērnības. Māja nav milzīga, zeme 1900 km, ko tēvam piešķira padomju laikos.

Irēna ir saņēmusi paziņojumu, kurā redzams, ka zemes nodoklis ir pieaudzis par 271 eiro. Tika zvanīts Valsts zemes dienestam, kur kundzei paskaidroja, ka Mežaparks ir kultūrvēsturisks rajons, ka māja esot no pirmskara laikiem. Irēna iebilst, ka nav pirmskara laikos celta māja, ēka tika uzbūvēta 1958.gadā. Zeme tēvam tikusi piešķirta par tiltu atjaunošanu pār Daugavu pēc kara.

Dokumentos redzams, ka Irēnas zemes kadastrālā vērtība ir pieaugusi par nepilniem 30 tūkstošiem eiro. Iepriekš bijusi atlaide, taču tagad šī atlaide ir atcelta.

Uzziniet, kā šo milzīgo sadārdzinājumu skaidro Valsts zemes dienestā un Finanšu ministrijā.

Vai tiešām par vienīgo mājokli būs jāmaksā arvien nereālākas summas?

11 Komentāri

 1. Uz Sibīriju brauks Irēna, jo būs spiesta atstāt savu īpašumu tiem, kas šo valsti aplaupa. Vai tiešām ir tik grūti pirms vēlēšanām mazliet padomāt?

   1. domāt vari 24 x 7 x 365, vienalga parazītiem apetīte nemainīsies !
    Vajag organizēties un stāties pretī huntai !
    Vēlēšanās rezultāti tiek eleganti noviltoti, ka neko nepierādīsi !
    Ne velti nobalsotie biļeteni tiek tik fiksi iznīcināti, it kā Latvijā vietas pietrūktu kur uzglabāt kaut vai 10 gadus !

   2. pat, ja no iecirkņiem noziņo īstos rezultātus, tālāk CVK var ar tiem izrīkoties kā tik vēlas.
    Ja tu pārbaudei pieprasīsi kādi bijuši no tevis interesējušā iecirkņa rezultāti, tev atbildēs īstos, bet viņi paši operēs ar saviem “vajadzīgajiem” ! Jo pierādījumi jau iznīcināti !
    —————————
    Jā, jā, jā, kundziņi, tas tā nav tāpēc, ka tā nevar būt ! Ir jau neskaitāmas reizes dzirdēts! 🙂

 2. Kamēr Latvijā būs spēkā PSRS NĪN normas par privātīpašuma iznīcināšnu NEKAS NEMAINĪSIES. Autore LLU profesore V. Paršova no 2007g.doktora disertācija.

 3. Notiek legāla laupīšana. Privātīpašnieks ar Nekustamā Gada Īpašuma Nodokļa palielināšanu caur kadastra pacelšanu/palielināšanu tiek iedzīts strupceļā. Civillikums nosaka, ka īpašuma pārraudzība, apsaimniekošana un ar to saistītā nodokļa nomaksa ir ikkatra īpašnieka atbildība. Precīzāk izsakoties, ja īpašnieks nespēj tik galā ar valsts vienpusēji uzliktajām sankcijām/paceltajām nodevām galā, var zaudēt īpašumu. Nodokļa palielināšana ir radīta ar apdomu, lai īpasnieki saprastu, ka īpašums viņiem nepiederēs mūžīgi – kāda saistību saiknīte var sabrukt, un īpasnieks var palikt pliks un nabags kā baznīcas žurka … tāda ir cena par īpašuma piederēšanu … kas nav ilgmūžīga … apzināti …

 4. uz latgales attālākajiem rajoniem tos kam alga ir 1500 un vairāk ,,, tai skaitā arī pensijas
  bet deputātiem …. minimālo darba algu .
  … ja viņi ir tautas kalpi … tad nevar ēst labāk kā ēd viņa tauta,
  nāk vēlēšanas ,,,,, domāsim …. vai nepilsonis ir sūdīgāks par bāliņu –laupītāju

Pievienot komentāru