Praktiski
Dārzs

Kuri kaktusi vislabāk piemēroti audzēšanai iekarināmā podā? Atbildam lasītājai0


Mammillaria gracilis
Mammillaria gracilis
Foto – Shutterstock

Kuri kaktusi vislabāk piemēroti audzēšanai iekarināmā podā? ANNA RĪGĀ

Iekarināmos podos var audzēt vairāku sugu mamilārijas, piemēram, Mammillaria elongata, Mammillaria gracilis. Šim nolūkam der dažāda lieluma trauki. No poda diametra būs atkarīgs augu skaits. Var stādīt vienu mamilāriju un ilgi gaidīt, līdz saaug daudz jauno dzinumu, vai arī iestādīt vairākus stādiņus. Jo podā vairāk kaktusu, jo straujāk tie sakuplo. Vecākie mamilāriju dzinumi veido nokarenu formu.

Kaktusu spraudeņus jeb nelielus galotnes dzinumus pirms stādīšanas pāris dienu apžāvē. Tad ievieto bagātinātas kūdras un rupjas grants maisījumā. Noliek gaišā, siltā vietā, palaikam nedaudz aplaista. Mamilāriju spraudeņus nevajag apsegt ar polietilēna plēvi, jo apsakņojoties nav nepieciešams paaugstināts gaisa mitrums. Kad izveidojušās saknītes, augus pārstāda velēnu zemē, kam piejaukts keramzīts, ķieģeļu lauskas vai rupja grants labai ūdens un gaisa caurlaidībai.

Mamilārijas zied katru gadu. Ziemas mēnešos tās jātur gaišā, vēsā vietā un minimāli jālaista, bet nav jāmēslo. Iekarināmos podos audzētas mamilārijas nav jāpārstāda vairākus gadus.

LA.lv