Praktiski
Mājas

Kura duša labāka? Izvēlamies kvalitatīvu un izturīgu dušas klausuli0

Dušošanās kvalitāti galvenokārt nosaka šķietami neliela detaļa – dušas galva. Santehnikas salonu konsultanti iesaka: vispirms jāpievērš uzmanība materiālam, ražotājam un cenai, bet tikai pēc tam papildu funkcijām.

Kvalitatīva un izturīga dušas klausule maksā ap 25 eiro (cenu sadārdzina vairāki strūklu veidi un īpaša apdare vai krāsa). Pirms iegādes to der paturēt rokā, lai saprastu, vai tā ir ērta plaukstai vai ne. Dažām dušas klausulēm ar kantainām malām šķautnes ir tik asas, ka, nejauši izslīdot no rokas un uzkrītot uz kājas, var radīt savainojumus.

Droši var pirkt Vācijas, Itālijas vai Skandināvijas ražojumus – tos uzskata par kvalitātes standartu. Vācijas ražojumiem ir lielāks garantijas laiks nekā itāļu produkcijai. Vislielāko uzmanību materiālam un krāsai pievērš Itālijas ražotāji, bet izsmalcinātas lietas ražo franči. Jāatceras, ka norāde “ražots ES” nereti ir maldinoša – ES valstīs prece bieži tiek tikai pārpakota, bet ražota patiesībā ir kādā no Āzijas valstīm. Tāpēc drošāk uzticēties zīmolam.

Dušas galvas (klausule – rokas dušai; uzgalis – stacionārai dušai) konstrukcijas mūsdienās visbiežāk izgatavotas no ABS plastmasas, kas ir krietni vieglāks materiāls par metālu, bet pietiekami izturīgs. Metālu tagad izmanto tikai īpašām retro sērijām.

Svarīgākā ir tās dušas galvas plaknes apdare, kurā atrodas ūdens sprauslas.

Visvieglāk iztīrīt sprauslas no silikona – pietiek tikai paberzēt virsmu ar plauk­stu.

Metāls, no kura virsmu ražoja agrāk, apkaļķojas un norūsē daudz ātrāk. No tā izgatavotās sprauslu atverītes var iztīrīt, tikai bakstot ar adatu.

Tikpat ātri aizsērē arī plastmasas sprauslas.

Agrāk dušas klausulēm vads nereti sagriezās un to bija neērti atritināt. Jaunākās paaudzes dušas klausules konstruētas tā, ka griežas atsevišķi no vada. Plastmasas vadi ir lēti (aptuveni trīs reizes lētāki nekā metāla), pietiekami izturīgi, bet ne tik elastīgi kā vadi no metāla, kam ir gumijas pārklājums.

Pirkstu nospiedumus mazāk var pamanīt uz matētas virsmas, vislabāk tērauda, bet izvēloties bronzu vai varu, jārēķinās, ka tie ar laiku kļūst arvien tumšāki.

Vienkāršākām dušas galvām ir divi strūklas veidi – parastais un spēcīgāks. Sarežģītākām vēl iespējams lietus efekts, masāžas funkcijas un rain dance strūkla – putojoša, ar gaisu bagātināta ūdens straume, kas izdevīga, ja grib ieekonomēt ūdens patēriņu un nepietiekami liels spiediens, jo šādā dušas klausulē ūdens caurplūde ir tikai 9 l/min (standartā 18 l/min). Dušas galvai ar masāžas funkcijām ir smalka konstrukcija, kas jutīga pret piesārņojumu, tāpēc vēlams uzstādīt ūdens filtru. Lai būtu ērti izmasēt dažādas ķermeņa vietas, noderēs statīvs, uz kā dušas galvu novietot vairākos augstumos. Jāatceras, ka statīvi ar izvirzījumiem samazina dušas platību, vairāk vietas var iegūt, vadu un stiprinājumu iebūvējot sienā. Arī kopšana būs vieglāka – jātīra tikai maisītājs un dušas galva. Izvēloties liela diametra lietus dušu, ko iebūvē griestos, jārēķinās, ka tai nepieciešams pamatīgs stiprinājums, jo lielākās no tām sver apmēram sešus līdz septiņus kilogramus.

LA.lv