Praktiski
Dārzs

Kur varēs nopirkt zemeņu ‘Suitene’ un ‘Salsa’ stādus? 0

Foto – Sandra Ruska

Kur varēs nopirkt zemeņu ‘Suitene’ un ‘Salsa’ stādus? I. L. MADONAS NOVADĀ

‘Suitene’ ir pašlaik vienīgā pieejamā vietējās selekcijas šķirne. Tai ogas ienākas vēlu. Pēc Dārzkopības institūta zinātnieces, selekcionāres Valdas Laugales teiktā, šķirnes priekšrocība ir teicama ražība un ziemcietība mūsu klimata apstākļos un garšīgas, lielas ogas. Trūkumi: šķirne ir diezgan uzņēmīga pret zemeņu ērci, ogām bieži vien ir neregulāra forma.

Arī šķirnei ‘Salsa’ ogas nogatavojas vēlu. Tās ir lielas, spīdīgas, saldas, sulīgas. Pūrē veiktajos izmēģinājumos augi mēdza ziemā apsalt (tātad ‘Salsa’ ziemcietības ziņā atpaliek no ‘Suitenes’). Citi trūkumi – šķirne ir diezgan uzņēmīga pret slimībām (piemēram, lapu plankumainībām, pelēko puvi) un zemeņu ērci.

Atveseļotus M1 paaudzes šķirnes ‘Suitene’ kailsakņu stādus pavasarī (aprīļa beigās, maija sākumā un līdz maija vidum) varēs iegādāties Pūres Dārzkopības izmēģinājumu stacijā (Tukuma novada Pūres pagastā) par 0,25 eiro. Šķirnes ‘Salsa’ stādus tirgos augusta beigās, septembra sākumā. Dārzu centrā ”Sprogas” (Alūksnē) šķirnes ‘Salsa’ pirmā ataudzējuma stādus pārdos pavasarī par 015–0,40 eiro.

LA.lv