Dārzs, Sakņu dārzs

Kur var nopirkt kvalitatīvu un sertificētu kartupeļu sēklu?

Foto - Sandra Ruska

Kur nopirkt kvalitatīvu kartupeļu sēklu? ANTOŅINA KĀRSAVAS NOVADĀ

Kur var iegādāties sertificētu kartupeļu sēklu? ILZE DOBELES NOVADĀ

Vai konvencionālo kartupeļu sēklu var izmantot audzēšanai bioloģiskajās saimniecībās? Priekuļos šķirnes ‘Brasla’ biosēkla šajā pavasarī jau izpirkta. MĀRA TUKUMA NOVADĀ

> Zemnieku saimniecībā “Gudriķi” (Nīcas novada Otaņķu pagastā) pārdod šķirņu ‘Ranomi’, ‘Riviera’, ‘Solist’, ‘Vineta’, ‘Laudine’, ‘Madeira’, ‘Jelly’, ‘Laura’, ‘Bellefleur’ A, B kategorijas sēklu par 0,30–0,35 eiro kilogramā. Kartupeļi fasēti 40 kg maisos. Iespējama bezmaksas piegāde maršrutā Kuldīga–Talsi–Tukums–Saldus–Skrunda.

> Zemnieku saimniecībā “Pauļuki” (Olaines pagasta “Mazozolos”) tirgo šķirņu ‘Diplomat’, ‘Alegria’, ‘Wega’ A kategorijas sēklu par 0,25 eiro, kā arī ‘Wega’ B kategorijas kartupeļus par 0,20 eiro kilogramā (visas cenas bez PVN). Kartupeļi nopērkami 25 kg maisos.

> Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) Priekuļu pētniecības centrā (Priekuļu pagastā, Zinātnes ielā 2) nopērkama sēkla šādām šķirnēm: ‘Monta’ (elites klase) par 0,52 eiro, ‘Agrais Dzeltenais’ (bāzes sēkla S) par 0,60 eiro, ‘Lenora’ (pirmsbāzes sēkla PB3) par 0,64 eiro, ‘Prelma’ un ‘Magdalena’ (bāzes sēkla S) par 0,60 eiro, ‘Brasla’ (elites klase) par 0,52 eiro kilogramā. Kartupeļi fasēti 25 kg maisos. Vietējo šķirņu sēklas materiālu varēs iegādāties arī starptautiskajā izstādē “Pavasaris 2017” Rāmavā, kas notiks 6.–9. aprīlī.

> SIA “MG Terra Seeds” (Bauskas novada Vecsaules pagastā) tirgo šķirņu ‘Marabella’, ‘Arielle’, ‘Impala’, ‘Bellarosa’, ‘Bellefleur’, ‘Solist’, ‘Soraya’ A, B kategorijas sēklu par 0,30 eiro kilogramā. Kartupeļi ir 30 kg fasējumā, kā arī Big bag maisos. Iespējama piegāde visā Latvijā.

> Zemnieku saimniecībā “Līvmaļi” (Nīcas pagasta “Ciesaiņi”) pārdod šķirnes ‘Vineta’ B ataudzējumu par 0,35 eiro kilogramā (bez PVN). Sēklas kartupeļi fasēti 25 kg maisos.

> AREI Stendes pētniecības centrā (Talsu novada Lībagu pagastā) pašlaik piedāvā šķirņu ‘Adretta’ (SE un E), ‘Annuschka’ (B) un ‘Prelma’ (SE) sēklu, sākot no 0,28 eiro kilogramā. Kartupeļi nopērkami 25 kg tīkla maisos.

> Zemnieku saimniecībā “Sprīdīši” (Ķeguma novada Rembates pagastā) pārdošanā ir šķirņu ‘Laura’, ‘Vineta’ un ‘Bellefleur’ sēklas kartupeļi par 0,15 eiro kilogramā. Kartupeļi fasēti 30 kg maisos.

Sēklu kategorijas

PB3 – trešās paaudzes pirmsbāzes sēklas, ko iegūst no otrās paaudzes pirmsbāzes sēklām (PB2).

S – pirmās paaudzes bāzes sēklas, ko iegūst no pirmsbāzes sēklām.

SE – otrās paaudzes bāzes sēklas, ko iegūst no bāzes sēklām (S) vai pirmsbāzes sēklām.

E – trešās paaudzes bāzes sēklas, ko iegūst no bāzes sēklām (SE) vai pirmsbāzes sēklām.

A – pirmās paaudzes sertificētas sēklas, ko iegūst no trešās paaudzes bāzes sēklām (E) vai no augstākas kategorijas sēklām.

B – otrās paaudzes sertificētas sēklas, ko iegūst no pirmās paaudzes sertificētām sēklām (A) vai no augstākas kategorijas sēklām un kas nav paredzētas tālākai sēklaudzēšanai.

UZZIŅA

Valsts augu aizsardzības dienests uztur datubāzi par pieejamajiem bioloģiskās izcelsmes sēklas kartupeļiem un citu veģetatīvo pavairošanas materiālu. Sarakstu papildina tikai pēc pašu sēklaudzētāju sniegtās informācijas. Ja bioloģiskā kartupeļu sēkla jau izpirkta, ieteicams vērsties Valsts augu aizsardzības dienestā. Atļauju izmantot konvencionālas izcelsmes sēklas kartupeļus VAAD sāks izsniegt pēc datubāzes slēgšanas 5. aprīlī. Saskaņā ar pašreizējo kārtību iesniegums individuālās atļaujas saņemšanai jāiesniedz līdz 15. aprīlim.

Pievienot komentāru