Praktiski
Dārzs

Kur var iegādāties šādas kastes ziediem? Atbilde lasītājai0

Kur var iegādāties šādas kastes ziediem? AGRITA

Ziedaudzētājs Agnis Ābele skaidro, ka veikalos šādu taru nepārdod. Ziedu vairumtirdzniecības bāzes šajās kastēs piegādā ievestos ziedus tirdzniecības vietām kā atgriežamo taru. Tiesa, ne vienmēr kastes tiek savāktas atpakaļ, un tad pie tirgotājiem, kuriem ir vairākas ziedu tirdzniecības vietas, iepriekš sarunājot, tās parasti var dabūt par velti. Kastes pēc formas ir vienādas, tās tikai atšķiras ar izmēriem (žurnāla lasītājas iesūtītajā attēlā redzama vislielākā kaste). Lielākajās kastēs transportē garos, smagos ziedus, piemēram, saulespuķes, gladiolas, lilijas, alstromērijas. Vidējā izmēra kastes paredzētas tulpēm un citām sīpolpuķēm, bet mazās, piemēram, puķzirņiem.

“Kastes ir ļoti kvalitatīvas, izturīgas, neplaisā, kalpo ilgus gadus, ir stabilas stiprā vējā. Tukšas tās var kompakti salikt citu virs citas. Lai arī šai tarai ir daudz labu īpašību, es to vairs neizmantoju, jo busiņā nelietderīgi aizņem daudz vietas. Piegādājot ziedu tirgotājiem, piemēram, dālijas, es tās lieku apaļos spaiņos, jo tos var mašīnā ierūmēt vairāk,” stāsta Agnis Ābele.

Šīs ziedu kastes tirgo interneta sludinājumu portālos par diezgan augstu cenu (vidēji 5 eiro). Ja nepieciešamas vairākas, izdevīgāk tās meklēt un gādāt vairumtirdzniecības bāzēs vai pie ziedu tirgotājiem, uz vietas aprunājoties.

LA.lv