Daiļdārzs, Dārzs

Kur var iegādāties Latvijā audzētus hiacinšu sīpolus? Atbildam lasītājai

Foto - Zanda Birze

Kur var iegādāties Latvijā audzētus hiacinšu sīpolus? RUDĪTE

Grobiņnieka Jura Egles kolekcijā pašlaik ir aptuveni 50 hiacinšu dažādību – ‘Apricot Passion’, ‘China Pink’, ‘City of Haarlem’ ar vienkāršiem ziediem, kā arī pildīto ziedu šķirnes ‘General Kohler’, ‘King Kodro’, ‘Madame Sophie’ un citas. Iepriekš pasūtot, pie sīpolpuķu selekcionāra augustā, septembrī varēs iegādāties sīpolus par 1,50–2 eiro gabalā.

Jāņa Dukaļska audzētavā (Ķekavas novada Daugmales pagastā) septembra vidū tirgos mūsu klimata apstākļos pavairotus hiacinšu ‘Jan Bos’, ‘Miss Saigon’, ‘Pacific Ocean’ un daudzu citu šķirņu sīpolus aptuveni par 1 eiro gabalā.

Lai hiacintes krāšņi ziedētu un labi vairotos, puķkopji atgādina, ka apstādījumiem paredzētie sīpoli noteikti ik gadu jāizrok un vairākas nedēļas jāglabā sausumā +30 °C, jo tā ir optimāla temperatūra jaunā ziedaizmetņa veidošanās procesam. Ja sīpolus vasarā tur vēsākā vietā (aptuveni +25 °C), mātessīpolam veidojas tikai 2–3 vairsīpoliņi. Jo lielāks sīpols, jo brangāka veidojas ziedvārpa. Kvalitatīvus ziedus var iegūt no 3–4 cm diametra sīpoliem.

Atšķirībā no tulpēm hiacinšu sīpoli ir ļoti audzelīgi. Tos pavairo dabiski ar vairsīpoliem, kā arī mākslīgi, sīpoliem izgriežot vai iešķeļot sīpola pamatni un stimulējot veģetatīvo vairošanos.

Pievienot komentāru