Interjers, Mājas

… kur valda krāsu prieks. Ciemos pie iluzionistiem Daces un Enriko Pecolli

pecoli-liela

Starptautiski pazīstamie iluzionisti Dace un Enriko Pecolli lielu daļu sava laika pavada ceļojumos pa pasauli, kur uzstājas ar jaunāko programmu “The Underwater bubble show” (zemūdens burbuļu šovs, www.underwaterbubbleshow.com).

Līdz ar to Latvijā viņi uzturas tikai dažus mēnešus gadā. Šo laiku pavada savā brīnumjaukajā, plašajā mājā Mārupē – vienā pusē dzīvo paši kopā ar dēlu, otrā iekārtots darba birojs un skatuvīte, kur tiek iestudētas arvien jaunas iluzionisma izrādes.

 

Var teikt, Pecolli ģimenes māja arī ir īsta brīnumu pasaule, lai gan Dace atzīst, ka daudzas idejas aizņemtības dēļ vēl nav paspēts īstenot. Plašajā un ļoti savdabīgajā viesistabā katrs stūrītis ir Daces un Enriko fantāzijas izlolots. Šī telpa iekārtota, domājot par Itālijas senajām pilsētiņām, kurās dominē optimisms un daudz krāsu, stāsta Dace. Atpūtas telpu sienās pasteļtoņi mijas ar fototapetēm, kurās redzamas Itālijas vecpilsētas ainavas. Pie ziediem klātās tapetes piestiprināts mākslīgo puķu pods, kas ir gluži tāds pats kā fototapetē, līdz ar to radot trīsdimensionālu efektu. Dace vēlējusies, lai griesti būtu saules krāsā, Enriko – debesu zilajā. Kā kompromiss tapuši gaiši zili griesti ar lielu dzeltenu sauli viducī.

Atpūtas telpu rotā daudzi jauki aksesuāri, piemēram, gaismas lukturītis senā stilā, sienā iestrādāti divi nelieli lodziņi ar slēģiem, kam stikla vietā ir spoguļi. Dace bija iecerējusi, ka starp tiem vīsies aukla, uz kuras, kā senos laikos Itālijā būs izžautas zeķes un citi drēbju gabali. Enriko pret to iebilda. Ļaušot vien izkārt savas mammas darinātu galdautu ar mežģīnēm.

Uz galda vienā telpas malā novietota taure un notis. Taures spēli apgūst dēls Dante. Uz šī galda atrodas arī no Bali salas atvests suvenīrs – balta auduma lietussardziņš ar rotājumiem, iestiprināts koka kātā, ko šajā zemē parasti tur tempļos. Centrālā vieta atpūtas telpā atvēlēta savdabīgām smagnējām mēbelēm – diviem mazākiem un vienam lielam zvilnim, kurus rotā krāsaini spilventiņi. Kā jau pienākas atpūtas telpā, te atrodas arī televizors, novietots uz galdiņa, kam katra atvilktne citā krāsā.

Līdzās atpūtas telpai izbūvēta terase ar bīdāmām stikla sienām. Vasarā, atbīdot stikla vērtņus, var baudīt siltu sauli, ziemā, tos aizverot, pasildīties skopajā saulītē. Galvenā vieta terasē atvēlēta skaistam šūpuļtīklam.

Ceļā uz mājas otro stāvu acis priecē dzīvespriecīgas fototapetes.

– Vēlējāmies, lai, pamostoties un izejot no guļamistabas, mūs sagaida uzmundrinoša, veselīga noskaņa, tāpēc pasūtījām fototapetes košās krāsās un ar augļiem, – stāsta Dace. Otrajā stāvā izvietotas guļamistabas. Daces un Enriko guļamtelpā galveno vietu ieņem iespaidīga apaļa gulta ar koši sarkanām apmalēm. Līdzās tai – ietilpīgs drēbju skapis. Galda lampiņas atrodas uz maziem galdiņiem bungu formā. Plauktā – grāmatas, tiesa, pāris atzīst, ka guļamistabā vieta ir tikai garīgajai literatūrai. Izdevumus, kas vēsta par karu un citām ciešanām, te netur. Dantes istabā no sienas pretī lūkojas palmas, arī telpā novietota mākslīgā palma. Dace stāsta – ainava ar jūru un šiem kokiem dēlam kļuvusi ļoti tuva laikā, kad ģimene ciemojās pie Enriko vecākiem Itālijā, tāpēc viņš vēlējies to iedzīvināt savā istabā.

Mājas otrā pusē ierīkotajā birojā novietoti ne tikai rakstāmgaldi, bet arī sarindoti plaukti ar stikla vitrīnām, kurās glabājas daļa no Enriko divdesmit gadus vāktās privātkolekcijas saistībā ar burvju trikiem. Izveidot šādu kolekciju bija Enriko sapnis. Ģimenes sapnis nākotnē ir radīt interaktīvu burvju lietu muzeju.

Televizora galdiņš, griestu lampas atpūtas telpā, galdiņi bungu formā – veikals “Alan Deko”
Tumši brūnie zviļņi, apaļā gulta – Mēbeļu nams
Sekcija Dantes istabā – tirdzniecības centrs “Spice Home”
Šūpuļtīkls – www.aix.lv, pirkts Kalnciema tirdziņā
Galdiņš terasē – dizaina veikals “Pier”
Stikla veranda – www.ziemasdarzi.lv
Fototapetes – www.fototapetes.lv Valmierā
Galda lampiņas guļamistabā – veikals “Cenu klubs”

Pievienot komentāru