Praktiski
Manas tiesības

Kur palicis nāvessods: vai tiešām smagiem noziedzniekiem un izvarotājiem tas vairs nepienākas0

Foto: Fotolia

Kāds ir visbargākais sods, ko mūsu valstī var piespriest par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu? Vai tiešām slepkavām, vairākkārtējiem izvarotājiem un tamlīdzīgiem noziedzniekiem vairs nepienākas nāvessods? KSENIJA LIEPĀJĀ

Savulaik nāvessods bija ierakstīts Krimināllikuma 37. pantā. Taču kopš 2012. gada 1. janvāra, stājoties spēkā grozījumiem Krimināllikumā, šāds soda veids ir svītrots no likuma. Faktiski jau kopš 1996. gada septembra Latvijā bija noteikts nāvessoda moratorijs, kad nevienam tas vairs netika piespriests un izpildīts saskaņā ar Apžēlošanas likumu. Tātad šāds soda mērs Latvijā vairs neeksistē, pat ja persona izdarījusi sevišķi smagu noziegumu. Par smagu noziegumu personu var notiesāt ar brīvības atņemšanu līdz divdesmit gadiem, taču Krimināllikumā īpaši paredzētos gadījumos brīvības atņemšanu var paredzēt arī uz mūžu.

UZZIŅA

2018. gada aprīļa sākumā Latvijas ieslodzījuma vietās ar brīvības atņemšanu uz mūžu atrodas 67 personas, no tām deviņas personas pagaidām vēl ir apcietinātā statusā. Ar brīvības atņemšanu uz mūžu notiesāta arī viena sieviete.

LA.lv