Praktiski
Mājas mīluļi

Kur pagatavota Ginesa rekorda cienīga kūka suņiem? Latvijā0


Gaidot lielāko kūku suņiem
Gaidot lielāko kūku suņiem
Foto – LETA

Latvijā uzstādīts jauns Ginesa rekords par lielāko pagatavoto kūku suņiem, aģentūru LETA informēja veikalu tīkla “Dino Zoo” pārstāve Betija Turlaja.

Ginesa Pasaules rekords “Lielākā kūka suņiem” kopš pagājušā gada jūlija piederēja kādam zooveikalu tīklam Īrijā, kam pagājušajā vasarā izdevās izcept 91,8 kilogramu lielu kūku suņiem. Taču “Dino Zoo” izdevies šo rekordu pārspēt, izcepot par piecdesmit kilogramiem smagāku kūku.

Nedēļas nogalē “Dino Zoo pasaulē” bija sapulcējušies suņu saimnieki kopā ar saviem mīluļiem, lai būtu par lieciniekiem pasaulē lielākās kūkas suņiem pagatavošanā. Diviem pavāriem – Andrim Jugānam un Jurijam Benkono – nepilnu septiņu stundu laikā izdevās pārsniegt iepriekš paredzēto svaru 100 kilogrami, izcepot kūku, kas sver 141 kilogramu, tādejādi uzstādot jaunu Ginesa rekordu.

Lai Ginesa pasaules rekords tiktu apstiprināts, tā organizatoriem bija arī jāparūpējas par to, lai visa milzīgā kūka tiktu apēsta. To bez problēmām paveica saimnieku atvestie suņi, kuri katrs tika pie rekordkūkas gabaliņa.

Kūkas recepte tika izstrādāta sadarbībā ar veterinārārstiem un tās sastāvā bija kartupeļu biezenis, brokoļi, burkāni, rīsi, auzu pārslas, rapšu eļļa, sviests, vista un malta liellopu gaļa.

Ginesa rekorda uzstādīšanas procesu novēroja vairāki neatkarīgi novērotāji, kuri savas atskaites iesniegs Ginesa rekorda komitejai, kas pēc to izvērtēšanas oficiāli piešķirs sertifikātu par sasniegto rekordu “Lielākā kūka suņiem”.

LA.lv