Praktiski
Mājas

Kur dabūt naudu0

Foto: Fotolia

Laiks ir vērtība, un jo īpaši tad, kad runa ir par finanšu darīšanām. Bieži vien maksājumu kavēšana ved pie soda sankcijām, un dažkārt dzīvei nepieciešamas preces ir jāiegādājas pēc iespējas ātrāk. Ja bankas kontā pietrūkst naudas neatliekamiem maksājumiem, daudzi cilvēki izvēlas aizņemties trūkstošo summu. Privātie aizdevēji piedāvā ātros kredītus – nelielus aizdevumus uz neilgu laiku, kas var palīdzēt ikdienā. Kredīts internetā vai ātrs SMS kredīts var būt noderīgs cilvēkiem, kuriem ir radušie neparedzēti tēriņi pāris dienas pirms algas. Kredītu varat saņemt bez galvojuma, ķīlas un dokumentu pārbaudes, piesakieties aizdevumam tiešsaistē vai sūtiet īsziņu.

Ar ko ir īpašs ātrs SMS kredīts?
Latvijas tirgū ir kredītkompānijas, kas piedāvā SMS aizdevumu, kam var pieteikties ar mobilā telefona starpniecību. Dažiem aizdevējiem tas ir ekstra pakalpojums, ko var izmantot tikai ar otro aizņemšanās reizi, citi ļauj arī jaunajiem klientiem pieteikties kredītam ar īsziņas palīdzību. Ātrs SMS kredīts ir noderīgs, ja:
*interneta pieslēgums ir nestabils;
*slikti strādā dators;
*dators nav aizsargāts ar antivīrusu, jūs raizējaties par datu drošību.

SMS aizdevums ļauj pieteikties kredītam no jebkuras vietas, kur vien ir mobilo sakaru zonas pārklājums, taču ņemiet vērā, ka:
*mobilo sakaru operatoriem ir pieeja ievadītajiem datiem;
*kredīta pieteikumu īsziņas veidā var sūtīt tikai tad, ja esat pārliecināts, ka zināt kredīta nosacījumus.

Kredīta līgums – Jūsu galvenais informācijas avots
Neatkarīgi no tā, vai esat izvēlējies pieteikties SMS kredītam vai aizdevumam internetā, Jums ir rūpīgi jāizlasa kredīta līgums. Lai gan daudzas kredītkompānijas izvieto mājaslapās klientiem svarīgu informāciju, piemēram, procenta likmes izmēru, pieteikšanās kārtību un aizdevuma piešķiršanas nosacījumus, tomēr šādai informācijai ir reklāmas raksturs. Lai iepazītos ar visiem aizņemšanās detaļām, ir jāvelta laiks līguma izpētei. Pievērsiet uzmanību šādiem kredītlīguma punktiem:
*gada procentu likmei (GPL). Tā ietver visas izmaksas: procentus, komisijas naudu, nodokļus un citus papildu maksājumus. GPL ir svarīgākā aizdevuma līguma detaļa, jo parāda kopējo atmaksas summu;
*atmaksas procesam. Atmaksas grafiks ir līguma sastāvdaļa, kas jāizpēta īpaši rūpīgi. Ņemiet vērā, ka dažādu kredītkompāniju noteikumi atšķiras – viena var pieņemt maksājumus visa mēneša garumā, cita prasa veikt iemaksu līdz noteiktajam datumam;
*kredīta pagarināšanas noteikumiem. Vislabāk atmaksāt kredītu laikus, bet, ja situācija neļauj to izdarīt, aizdevums jāpagarina. Uzziniet kredītkompānijas pozīciju šajā jautājumā pirms līguma noslēgšanas, lai būtu informētam par iespējamām papildu izmaksām;
*soda sankcijām. Pievērsiet uzmanību, ka saskaņā ar Latvija likumdošanu, līgumsods nedrīkst pārsniegt 10% no pamatparāda.

Izturieties pret kredīta līgumu nopietni un apsveriet visus aizdevuma plusus un mīnusus. Apskatiet pirmo bezprocentu kredītu, lai lieki nepārmaksātu. Aizņemieties atbildīgi un samērojiet kredīta apjomu ar saviem ienākumiem!

LA.lv