Praktiski
Receptes

Krēms brilē – desertu klasika0

Foto – Anda Krauze

Sastāvdaļas
• 500 ml saldā krējuma
• 5 olu dzeltenumi
• 75 g cukura
• Brūnais cukurs karamelizēšanai
• 1 vaniļas pāksts

Pagatavošana.
Olu dzeltenumiem pievieno cukuru un ar karoti vai putojamo slotiņu maisa, līdz cukurs izkusis. Putot nedrīkst, lai desertā neveidotos gaisa burbulīši. Lai mainītu olu masas struktūru, maisot var pievienot nedaudz saldā krējuma, iesaka konditors Jānis Kairis.

Katliņā ielej saldo krējumu, pievieno pārgrieztu vaniļas pāksti un no tās izņemtās sēkliņas. Uzkarsē, bet nevāra. Pēc tam atdzesē aptuveni līdz +70 °C. Atdzisušo saldo krējumu caur sietiņu izkāš un pielej olu masai, lēnītēm izmaisa. Pilda karstumizturīgos trauciņos (tās var būt arī kafijas tasītes), tos liek cepešpannā, kurā ielej ūdeni, lai būtu līdz trauciņa vidum. Cep ūdens peldē +110 °C aptuveni 50 minūtes. Gatavību pārbauda, trauciņu viegli pakratot, – deserta viducim viegli jākustas, bet nav jābūt šķidram.

Trauciņus izņem no ūdens peldes un atdzesē. Tad ķeras pie deserta karamelizēšanas. Ja to nedara, tad ir tikai olu krēms, nevis krēms brilē, norāda pieredzējušais konditors. Katru trauciņu pārkaisa ar pusi ēdamkarotes brūnā cukura un ar lodlampas vāju liesmu apbrūnina, līdz izveidojas karamele. Jānis Kairis piebilst – izmantojot pūdercukuru, karameles kārtiņa sanāks biezāka.

Ja nav lodlampas, ieslēdz cepeškrāsni grila režīmā un trauciņus novieto augstākajā plauktā, lai cukurs izkustu. Šajā gadījumā karamelei labāk izmantot pūdercukuru, jo tas izkūst ātrāk nekā brūnais cukurs.

LA.lv