Praktiski
Mājas

Krāmu mazāk, vietas vairāk, elpot vieglāk! TOP 10, ko noteikti vajag izmest no sava mājokļa 0

Foto-Fotolia

Dienas paliek arvien garākas, tā vien gribas mājoklī ielaist vairāk gaismas, brīvi uzelpot un gaidīt pavasari. Šim nolūkam derēs ģenerālā lietu revidēšana, kam šis ir īsti piemērots laiks. Ja pirmajā brīdī tomēr neizdodas atrast lietas, kas nolaupa vietu un plašumu, varbūt noderēs šis top 10 saraksts. Tajā noteikti atradīsi arī savā mājoklī aizsēdējušos priekšmetus.

Apģērbs – ar defektiem vai tāds, kas vairs neder
Šoreiz nebūs runa par vecu, nonēsātu apģērbu, bet to, ko varbūt kādreiz vēl (nekad!) izdosies uzvilkt – svīteris ar nelielu, neiztīrāmu traipu, svārki, kam jāpāršuj odere, dažas svētku kleitas, kas it kā der, bet neizskatās piemēroti valkātājas vecumam, iemīļota žakete no kostīma, kas izgājis no modes, kleitas, žaketes ar plecu polsteriem un apģērbs, kas varbūt derēs nākamgad utt.
Risinājums – izsviest, atdot labdarībai, siltu trikotāžu var ziedot dzīvnieku patversmēm.

Apavi, kas vairs nav modē
Protams, nonēsātu apavu plauktos vairs nav. Šoreiz parevidēsim apavus, kas netiek nēsāti, jo mazliet spiež, berž, jau ilgstoši nav salaboti, nepiestāv aktuālajam apģērbam vai to modelis ir izgājis no modes un nepiestāv arī vintage stila piekritējiem. Nevajag sevi mānīt –  ja neesat tos salabojuši, atjaunojuši un pēdējā gada laikā kaut reizi uzvilkuši, tie netiks vilkti arī turpmākajos gados! Laukā!

Nonēsāta apakšveļa un zeķes
Pirmkārt, nonēsātas apakšveļas valkāšana liecina par necieņu pret sevi. Otrkārt, arī apakšveļai ir savs kalpošanas ilgums – ja tā izstaipījusies, izbalējusi un nodilusi, laiks iegādāties jaunu!
Novēlušās zeķubikses nav jāģērbj arī zem garajām biksēm, bet lāpītas zeķes der tikai ārkārtas gadījumā.

Liekas pogas un auduma paraugi
Visiem zināmas nelielās paciņas ar pogām un auduma paraugiem, ko nereti saņemam komplektā ar iegādāto apģērbu. Nē, protams, ne – šis auduma gabaliņš nav domāts ielāpiem, bet gan tam, lai uz tā iztestētu izvēlētā mazgāšanas līdzekļa ietekmi. Ā, nezinājāt…
Nav jābrīnās, ka šādi paraudziņi vēl joprojām glabājas dziļi atvilktnē, kaut gan komplektā esošais apģērbs jau sen novalkāts. Pogas kādreiz (?) var noderēt, bet audums jau nepavisam. Tas pats sakāms par dažādiem auduma atgriezumiem, veciem rāvējslēdzējiem un spiedpogām.

Bižutērija
Lai cik iemīļotas būtu mūsu rotas, laiku pa laikam to krājumus ieteicams pārskatīt un izsviest visu, kas ir saplīsis, arī auskarus, kas palikuši bez pāra un brošiņas ar nolūzušām kājiņām (ja vien pašas nenodarbojamies ar jaunu rotu izgatavošanu).

Nolietotas pannas, kastroļi un bojāti trauki
No garderobes uz virtuvi – diemžēl izslavētās pannas un katli nekalpo mūžīgi (ne tā, kā vecmāmiņas čuguna panna). Pretpiedegšanas pārklājums, kad tas nobružājies, var kļūt pat indīgs. Tāpēc panna ar saskrāpētu dibenu, katliņš ar apdegušiem rokturiem, bļodiņas ar robainām maliņām, krūzītes ar plaisiņām un citi trauki ar līdzīgiem defektiem lai ceļo uz miskasti!

Gultas veļa un dvieļi
Reklāmas nemitīgi sola mums lielisku miegu un atpūtu uz jauniem matračiem un spilveniem. Palags ar izstaipītām malām vai caurumu, izbalējis virspalags ar nokalpojušu aizdari un saņurcīta spilvendrāna diez vai būs īsti sabiedrotie saldam miegam.
Ne vienmēr vajadzīga jauna kleita, lai iepriecinātu sevi un dzīvesbiedru – dažreiz daudz vairāk iedvesmo jauna gultas veļa.
Tas pats attiecināms uz dvieļiem – jauna, mīksta dvieļa pieskāriens nav salīdzināms ar veca, nomazgāta, asa dvieļa izskatu. Tos lietderīgāk izmantot lupatām.

Vecas baterijas, elektroierīces, iepakojums
Vai tavā virtuves skapī arī slēpjas vecs mikseris, blenderis, kam darbojas tikai viens ātrums, gluži jauns virtuves kombains, kura salikšana, izjaukšana un tīrīšana prasa pārāk daudz piepūles, lai to izmantotu? Veco tehniku var atdot labdarībai, bet jauno uzdāvināt tam, kas to novērtēs un patiešām izmantos.

Veci telefona aparāti, datori, kas remontu gaida jau vairākus gadus, nelielas skandas un austiņas – kaut kas no tā noteikti atrodams arī tavos plauktos. Arī kastes, kurā tehnika iegādāta, nav vērts glabāt, ja vien tām jau nav atrasts jauns pielietojums.

Mācību grāmatas, konspekti, atklātnes un žurnāli
Atbildiet godīgi, kad pēdējoreiz ielūkojāties vidusskolas beigšanas vai augstskolas konspektos? Tad ko tie dara rakstāmgalda atvilktnē? Taupāt bērniem, mazbērniem? Cik reižu pēdējo gadu laikā mācību programmas ir mainītas? Atdodiet bibliotēkai vai izmetiet.
Ielūgumi, pastkartes, apsveikumi (bez vēsturiskas, personiskas vai romantiskas nozīmes), cik ilgi vēl krāt? Katalogi, reklāmas bukleti, žurnāli ar kādreiz aktuālu modi vai mājokļa iekārtojumu.. kad pēdējoreiz tos šķirstījāt?

Audio un video kasetes
Vai jums mājās ir kasešu vai video magnetafons? Nē? Bet ko tad paredzēts darīt ar apjomīgo kasešu kolekciju? (Izņēmums – vēsturiski ieraksti, ģimenes svētku, notikumu video)

Nu re, krāmu mazāk, vietas vairāk, elpot vieglāk!

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Latvija bez bērnunamiem. Tapuši vēl divi aprūpes centri 1
21 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Cēzara salāti ar grilētu vistu un parmezānu
22 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Karamelizēti āboli. Bērniem ļoti garšos!
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Trīs partijas izstājas no JKP vadītajām valdības veidošanas sarunām
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Bordāns: Vecās oligarhiskās partijas noraka valdības izveidi
34 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Gobzems: Visiem politiskajiem spēkiem vajadzētu nelielu psihoterapijas kursu
48 minūtes
LE
LETA
Dabā
Kādi laikapstākļi gaidāmi 18.novembrī? Jaunākā sinoptiķu prognoze
3 stundas
LA
LA.lv
Pasaulē
VIDEO. “Neesmu latviski runājusi kopš 18 gadu vecuma!” Londonā centīgi mācās latviešu valodu
24 minūtes