Praktiski
Mājas

Ko nedrīkst aizskalot izlietnē un tualetes podā? 0

Foto-Shutterstock

Daudzas lietas saimniekošanā notiek automātiski. Vēl jo vairāk, ja nav izvēles variantu, kā tas ir dzīvokļu iemītniekiem. Piemēram, kur likt saskābušu zupu, eļļu pēc fritēšanas vai ūdeni no putekļusūcēja tvertnes? Protams, tualetes podā. Tomēr daudzi šķidrumi, kas pirmajā brīdī šķiet nekaitīgi, var radīt nopietnas problēmas visai santehnikas sistēmai – ne tikai to aizdambējot, bet arī piesārņojot un radot draudus mūsu veselībai nākotnē. Visus tālāk minētos produktus nekādā gadījumā nedrīkst izmest tualetes podā vai izlietnē.

Rīsi un makaroni
Kā zināms, šie produkti ūdens ietekmē piebriest un veido iespaidīga izmēra kamolus. Tāpēc lieki stāstīt, kādas problēmas tas rada kanalizācijas caurulēm un pašiem lietotājiem.

Olu čaumalas
Pat nelielas čaumalu drupačas nedrīkst aizskalot kanalizācijā, jo to asās daļiņas pievelk citus netīrumus kā magnēts un veido liela izmēra kamolus. Rezultātā veidojas aizdambējums.

Tauki un eļļa
Tauki ūdenī nešķīst, bet nosēžas uz cauruļu sieniņām. Turklāt saskarē ar aukstu ūdeni tie sacietē. Protams, no vienas reizes nekas slikts nenotiks, bet ja tauku noskalošana kanalizācijā kļūst par saimniekošanā ierastu lietu, jārēķinās, ka caurules pamazām aizaugs. Kā rīkoties pareizi? Kad eļļa vai tauki atdzisuši, tos nedaudz papildina ar aukstu ūdeni, pielej trauku mazgāšanas līdzekli un ielej plastmasas maisiņā vai pudelē, un izmet atkritumu tvertnē.

Kafijas biezumi
Arī tie nešķīst ūdenī, bet nosēžas uz cauruļu sieniņām. Izrādās, ka kafijas biezumi ir iemesls nr. 1 virtuves izlietnes aizsērējumam.

Milti
Šķietami vieglie un gaisīgie milti, saskaroties ar ūdeni, veido kaut ko līdzīgu tumei (atceramies, kā gatavojam mērci) un lieliski nosprosto caurules.

Sadzīves ķīmija
Piesārņo ūdeni, kas izplūst augsnē, un attiecīgi ietekmē ūdeni, ko vēlāk saņemsim no krāna.

Zāles
Zāles ļoti labi šķīst ūdenī, tāpēc rada īpašu, ķīmisku piesārņojumu, ko vēlāk nespēj novērst pat vislabākie filtri. Neizmantotas zāles pēc derīguma termiņa beigām vislabāk nodot speciālajos utilizācijas centros vai aptiekā farmaceitam.

Uzlīmes no dārzeņiem un augļiem
Uzlīmes, kas pēdējā laikā bieži sastopamas uz dažādiem importa augļiem un dārzeņiem, pirms to mazgāšanas ir jānoņem, bet izlietnē tās nedrīkst aizskalot – tās ūdenī nešķīst, bet pielīp pie cauruļu sieniņām.

Papīrs
Neattiecas uz tualetes papīru, bet papīra dvieļi, salvetes, avīzes, dažāds iepakojuma materiāls ir veidoti no pavisam citas struktūras – tos tualetes podā aizskalot nedrīkst.

Krāsa
Jebkurai krāsai ir lipīga un staipīga konsistence, kas ir ļoti bīstama caurulēm. Vēl vairāk – gandrīz vai visa Mendeļejeva tabula, nosēžoties uz cauruļu sienām, izdala kaitīgus izgarojumus, kas var ietekmēt ne tikai pašu, bet arī kaimiņu veselību.

Prezervatīvi
Arī šie produkti ir vieni no topa lietām, kas visbiežāk rada aizdambējumus kanalizācijas sistēmā. Latekss ūdenī nesadalās, turklāt gumijotais izstrādājums ļoti bieži aizķeras un iesprūst cauruļu līkumos, radot tūlītēju aizsprostojumu.

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Teļa gaļas rulete ar dārzeņiem
21 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Gruboto ar bietēm un kazas sieru
22 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Svētku burkānkūka ar dzērvenēm
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 4
9 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
10 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
8 stundas