Praktiski
Svētki

Ko ēd skatītāji kinoteātros dažādās pasaules valstīs. Neticami – pat ceptas skudras!0

Foto-Fotolia

Mums šķiet, ka populārākais ēdiens kinoteātros ir popkorns. Nereti tā arī ir, taču dažās valstīs skatītāji priekšroku dod citiem gardumiem, kuri mums var šķist pat jocīgi.

Grieķija

Grieķijā tik ļoti visiem patīk souvlaki (šašliks), ka to var nobaudīt visur, pat skatoties brīvdabas kino.

Izraēla

Izraēlā visiem ļoti garšo falafels – gardas un sātīgas bumbiņas no smalcinātiem turku zirņiem. Šo ēdienu tirgo kinoteātros un ērtumam to ietin pitas maizē.

Meksika

Interesantu ēdienu var atrast Meksikas kinoteātros un stadionos – tostilokosu. Tie ir kukurūzas čipsi ar visdažādākajām piedevām, piemēram, ar asu mērci, ar gurķiem, pupi’ām un riekstiem.

Somija

Somijā populāras ir dažnedažādas konfektes – košlājamās marmelādes (kā “Lācēni gammi”) un augļu šķēlītes.

Ķīna

Ķīniešu skatītāji labprāt mielojas ar sālītām plūmēm, saulespuķu sēkliņām un kaltētiem kalmāriem.

Nīderlande

Ļoti pieprasītas Nīderlandes kinoteātros ir lakricas konfektes (pilnīgas šausmas!). Sevišķi populāra ir sāļā lakrica – tai ir ļoti specifiska garša, kuru uzreiz nemaz nevar ievērtēt.

Dienvidkoreja

Dienvidkorejieši filmu sižetus sagremo kopā ar ceptiem kastaņiem. Tāpat šeit lielā cieņā ir kaltēti kalmāri.

Kolumbija

Hormiga Сulona jeb ceptas skudras – nav īsti apetītlīga alternatīva mūsu popkornam. Taču Kolumbijā tās ir ļoti populāras. Tie, kas ir sadūšojušies tās pagaršot, apgalvo, ka ceptās skudras pēc garšas atgādina mūsu bekonu.

Indija

Te var atrast tradicionālo Indijas ielu ēdienu, piemēram, samosi – pīrādziņus ar dažādu pildījumu. Tāpat arī vada pav – maizītes ar kartupeļu kotletēm.

Taivāna

Taivānā ir plaši izplatīts ēdiens ar nosaukumu “Vistas popkorns”: to var iegādāties gan restorānos, gan ielu būdiņās, gan kinoteātros. Tas ir tik nereāli garšīgs, ka pilnīgi noteikti rada atkarību. Kaut kas līdzīgs mūsu vistu nagetiem.

Japāna

Šo valsti nav iespējams iedomāties bez jūrasveltēm. Tāpēc nav nekāds pārsteigums, ka kinoteātros tiek pārdots iriko – uzkodas no kaltētas ivasi zivs vai anšoviem.

Barbadosa

Zivju bumbiņas (Bajan fish cakes) – tās ir populāras uzkodas Barbadosā, kuras var nopirkt turpat uz ielas. Tās gatavo no svaigi noķertām zivīm, miltiem, garšvielām un tirgo arī kinoteātros.

LA.lv