Praktiski
Mājas

Ko darīt, ja cepeškrāsns inteliģentums vairāk traucē, nekā palīdz?0

Publicitātes foto

Pirmajā brīdī mūsdienu cepeškrāsnis izskatās gluži vai vienādas: dominē nerūsējošā tērauda vai melns dizains un sensoru ekrāni, tās visas ir iemontējamas, un tajās ir vairākas restītes. Bet kāpēc gan, ieejot sadzīves preču veikalā, atklājas tik plašs cenu diapazons? Sadzīves tehnikas eksperti zina teikt, ka pirmais “filtrs” ir ražotājs un, piemēram, Vācijā ražotās cepeškrāsnis maksā vairāk nekā Polijā vai Turcijā ražotas cepeškrāsnis ar analoģiskām funkcijām. Bet, tā kā moderno cepeškrāšņu iekšienē slēpjas daudz dažādu tehnoloģiju, nākamais atlases process ir  sarežģītāks.

Pašlaik tirgū esošās cepeškrāsnis ir jau tik inteliģentas, ka tās nav pat jātīra: pietiek nospiest slēdzīti, un visi netīrumi cepeškrāsns iekšienē pārvēršas par pelniem, turklāt mājā nav nekādu nepatīkamu smaku. Teiksiet, vai gan var būt vēl labāk? Taču tā ir tikai viena no daudzām funkcijām.

Iepazīsimies – ko noderīgu varam atrast jaunajās cepeškrāsnīs

Cepeškrāsns cenu ievērojami ietekmē tās komplektācija, tajā iebūvētās tīrīšanas sistēmas, integrētās tvaika vai mikroviļņu funkcijas, elektroniskā vadība, lielais, krāsainais un skārienjūtīgais ekrāns ar bezgala daudzām iepriekš ievadītām receptēm… Tāpēc, izvēloties cepeškrāsni, vajadzētu izvērtēt savas vajadzības un nepārmaksāt par to, ko neplānojat izmantot.

Tātad, kādas, ir svarīgākās cepeškrāšņu funkcijas, kurām ir vērts pievērst uzmanību?

* Cepšanas funkcijas. Gandrīz visām mūsdienu cepeškrāsnīm ir vismaz 5–6 cepšanas funkcijas un gaisa ventilatori. Te paveras gluži vai paradīze: sākot ar “Bosch” cepeškrāsnīs iekļauto funkciju “bakingSensor”, kas nodrošina, lai sensors pastāvīgi mērītu skābekļa koncentrāciju cepeškrāsnī un atbilstoši aprēķinātu mitrumu, kā arī automātiski koriģētu cepšanas procesu, līdz tvaika funkcijām, kas ļauj cepeškrāsnī tvaicēt zivis, dārzeņus un pat desertus.
* Cepšanas plātņu skaits un to teleskopiskās sliedītes. Visbiežāk ražotāji komplektē 1–2 cepšanas plātnes un cepšanas restītes. Sliedītēm jābūt ērtām un drošām, iemontētām tā, lai cepšana būtu iespējama dažādos līmeņos, un jābūt pilnībā vai daļēji izvelkamām.
* Taimeris – īpaši svarīga iespēja programmēt cepšanas ilgumu, beigas un sākumu.
* Aizslēgs pret bērniem. Aktuāls ģimenēm ar maziem bērniem; var būt mehānisks durtiņu vai elektronisks vadības panelī.
* Gaļas termometrs īpaši patiks tiem, kam tīk mājiniekus un viesus pārsteigt ar dažādā pakāpē izceptiem cepešiem. Ar termometru var precīzi izmērīt cepamās gaļas iekšējo temperatūru, tādējādi, ja esat iecerējuši pasniegt daļēji izceptu cepeti, varat būt pārliecināti, ka tāds tas arī būs.
* Elektroniskā vadība. Iespēja precīzāk iestatīt un mērīt cepšanas temperatūru, saglabātās automātiskās cepšanas programmas cepšanas laiku un temperatūru nosaka atbilstoši noteiktajam ēdiena tipam un svaram, kā arī daudzas citas funkcijas.
* Ātrās uzkaršanas funkcija. Cepeškrāsns patērē vairāk enerģijas, toties ātrāk uzkarst līdz iestatītajai cepšanas temperatūrai.
* Pašattīrīšanās sistēma – pirolīze. Vēl viens inteliģentais “brīnums”, kas ietaupa bezgala daudz laika un pat veselību. Pašattīrīšanās cepeškrāsns tīrīšanas laikā uzkarst līdz 500 grādu temperatūrai, tādējādi visas tauku un ēdienu paliekas uz cepeškrāsns emaljētajām sieniņām sadeg līdz pelniem, kurus jums atliks tikai ar birstīti noslaucīt vai izsūkt.
* Mikroviļņu krāsns funkcija. Piemērota tiem, kas vēlas “vairāk vienā” – cept, ātri uzsildīt ēdienu vai šķidrumus, atkausēt saldētos produktus.

LA.lv