Praktiski
Dārzs

Klīvija gatavojas ziemas režīmam – jālaista mēreni un jāizrauj noziedējušie dzinumi0

Ko darīt ar sēklām, kad klīvija noziedējusi, – noraut vai atstāt? Esmu dzirdējusi, ka puķi tagad nevajag laistīt. Vai tā ir? MADARA SALDŪ

Kad klīvija noziedējusi, dzinumus nevajag atstāt, skaidro telpaugu speciāliste Zane Purne. Tos negriež, bet izrauj, lai nepaliktu dzinumu daļa, kas var pūt. Protams, ja plāno pavairot klīviju ar sēklām, vienu dzinumu var atstāt. Jāņem vērā, ka augs, briedinot sēklas, patērē daudz spēka, tāpēc nākamreiz vairs tik bagātīgi neziedēs.

Klīvijām izteikta miera perioda nav, tāpēc pilnīgi pārtraukt laistīšanu nevajag, lai gan gaļīgās saknes un izturīgās lapas spēj paciest arī sausuma periodus. Šiem telpaugiem, līdzīgi kā daudziem citiem, laistīšanas biežums un daudzums ir atkarīgs no gaisa temperatūras un apgaismojuma telpā. Ziemā klīvijai tīkamāka ir +14…+16 °C temperatūra, un tad laista pavisam nedaudz. Dzīvojamās telpās šādu vietu atrast nav viegli, un augs labi jutīsies arī +18 °C. Ja ir iegādāta speciālā augu lampa, laistīt un barot var arī ziemā. Taču, ja gaismas trūkst, barošanu pārtrauc pavisam, lai dzinumi neizstīdzētu. To varēs atsākt janvāra beigās, februāra sākumā, kad klīvijas parasti sāk ziedēt.

LA.lv