Praktiski
Rokdarbi

Kleitas, jakas, lakati un mēteļi. Rokdarbnieces izrāda savu veikumu krāšņā tērpu skatē0

Foto: Anda Krauze

Starptautisko adītāju dienu, 8.jūniju, žurnāla “Praktiskie Rokdarbi” autori un lasītāji svinēja jo plaši – ar vērienīgu rokdarbu tērpu skati VEF Kultūras pilī. Pasākumā tika izrādīti visādās tehnikās darinātie rokdarbi: adījumi, tamborējumi, kā arī tautastērpi un stilizēti arheoloģiskie tērpi.

Līdz šim žurnāla autori visvairāk bija pārstāvēti no Latvijas Amatniecības kameras tekstilnieku ģildes un TLMS “Rītausma” un “Atkalnis”, taču tagad to skaits papildinās arī ar TLMS “Labieši” veikumu.

Par krāšņo tērpu plejādi liels paldies “Atkalnis” vadītājai Inetai Krastiņai un visām studijas dalībniecēm. Tāpat pateicība “Rītausmas” rokdarbniecēm: Birutai Bīriņai, Lidijai Neikenai, Dainai Normuntai, Dagnijai Liepai, Mirdzai Filipēnokai un Valentīnai Kuzņecovai.

Jāuzteic arī “Labiešu” krāšņie arheoloģiskie tērpi, ar ko atklājām rokdarbu skati, īpaši to autores Andra Gribuste un Daira Māldere.
Savdabīgus un interesantus tērpus rādīja Tekstilnieku ģildes dalībnieces Daiga Vintere, Iveta Slavīte, Līga Muižarāja, Ina Dātava, Aija Veipa un Astra Stucka.

Sakām paldies arī individuāliem meistariem par viņu sniegumu, kā Dacei Pušmucānei par krāšņo pērļu jostu un Ernai Šebanovai par arheoloģisko tērpu variācijām.

Rokdarbnieču skate VEF Kultūras pilī
LA.lv