Praktiski
Receptes

Ķirbju sulas receptes locītavu un nieru veselībai0

Foto – Aija Geida

“Man ir problēmas ar locītavām un nierēm, tāpēc ārsts ieteica dzert ķirbju sulu. Dabūju bioloģiski audzētu muskatķirbi, izspiedu sulu un dzēru, bet kuņģis protestēja. Ko lai dara?” RITA RĪGĀ

Muskatķirbja sula tiešām ir specifiska un spēcīga, varbūt tāpēc kuņģis protestēja. Vislabāk sulu gatavot no dažādiem augļiem un dārzeņiem. Piedāvājam trīs variantus, lai iegūtu ne vien veselīgu, bet arī gardu sulu.

• Vienādās proporcijās sagatavo ķirbi, ābolus (vislabāk skābos, piemēram, ‘Antonovku’) un burkānus. Glāzei sulas pievieno pustējkaroti olīveļļas vai citas kvalitatīvas eļļas, lai A vitamīns labāk uzsūcas. Āboli kopā ar burkāniem ļoti labi neitralizē ķirbja smaržu un garšu.

Saistītie raksti

• Ņem vienādu daudzumu ķirbju, ābolu un brūkleņu, kas turētas ūdenī (tādējādi šīs ogas vislabāk saglabājas svaigas līdz pavasarim). No ķirbja un āboliem izspiež sulu. Brūklenes ar visu ūdeni sakuļ blenderī un pievieno sulai. Šīs ogas vai sauja dzērveņu labi nomāc ķirbja salkano garšu.

• Eksotiskāks variants ir sula, ko iegūst no ķirbja un apelsīna. Tos izspiež atsevišķi un vienādās devās sajauc kopā. Apelsīns ir aromātisks, labi atsvaidzina ķirbja sulu.

LA.lv