Dārzs, Sakņu dārzs

Ķīniešu metode, kā ātri izaudzēt skaistus un spēcīgus tomātu stādus

Foto-sovkusomru

Mazdārziņu fani jau sāk rosīties: drīz klāt marts, sēklas nopirktas, pareizā zemīte sagatavota, kūdras tablešu paciņa gaida savu zvaigžņu stundu, jogurta trauciņus neviens nav metis ārā kopš iepriekšējā pavasara… Atliek sagaidīt pirmos saules starus, lai ķertos pie sēšanas. Bet vai zini, kā izdarīt tā, lai tomātu stādiņi nestieptos garumā vai līdz griestiem, bet būtu spēcīgi, zemi un dotu vairāk sulīgu augļu?

Padalīsimies ar lielisku metodi, kuru daudzi nezina. Runā, ka to izdomājuši apķērīgie ķīnieši. Tā nu gan ir viena izdomas bagāta tauta! Neraizējies, nebūs jādara nekas īpašs vai sarežģīts tehniskā ziņā. Toties rezultāts pārspēs drosmīgākos sapņus. Tātad – kas jādara?

Foto-sovkusomru
Foto-sovkusomru

Priekšrocības
Padebešu impērijā šī metode zināma jau sen, un tās priekšrocības ir šādas:
* ideāli der augstu šķirņu tomātu audzēšanai;
* stādiņi būs gatavi pārstādīšanai jau pēc mēneša;
* pirmais zars ir praktiski zemes līmenī;
* to izmantojot, zaru skaits ievērojami palielinās;
* augi tādējādi pārcieš zināmu stresu, kas nozīmē, ka sāk ražot ātrāk un pilnā apjomā.

Kas jādara?
Izvēlētās šķirnes sēklas liek traukā ar augsni. Aplaista un nogaida aptuveni vienu mēnesi, kamēr izaug nelieli stādiņi.
Stādiņus apgriež. Kamēr uzmanīgi apgriež katru stādiņu, iepriekšējo iemērc biostimulējošā “Epin” šķīdumā.
Ņem parastas plastmasas glāzītes ar augsni. Ar zobubirstes palīdzību izveido bedrītes. Ievieto katru stādiņu atsevišķā bedrītē līdz pirmajām apakšējām lapiņām.
Katru iestādīto augu aplaista ar “Epin” šķīdumu. Tā tie jau pāris stundu laikā nenovītīs.
Lai radītu siltumnīcas efektu, katru plastmasas glāzīti apsedz ar otru, apvērstu glāzīti. Tā augi ātrāk iesakņosies.
Neturi stādiņus tiešā saules gaismā. Tos labāk uz trīs dienām novietot ēnainā vietā.
Stādot tomātus šādā veidā, ievērojami pieaugs to ražība: pirmie zari ar augļiem atradīsies stipri zemāk un būs lielāks skaits zaru, kas nes augļus. Turklāt šādi audzētiem tomātiem ir zemāks fitoftoras risks.

Foto-sovkusomru
Foto-sovkusomru
Foto-sovkusomru
Foto-sovkusomru
Foto-sovkusomru
Foto-sovkusomru

Avots: “sovkusom.ru”

10 Komentāri

  1. Droši vien, ka inde, bet tik mazam stādiņam līdz ražai vēl tālu, un uzņemtais daudzums varētu būt ļoti niecīgs. Diez, vai tas varētu darīt kādu ļaunumu. Izstīdzējušie stādi – tā man, personīgi ir ikgadēja problēma.

  2. tomātam galveno sakni apgriezt nedr;ikst,tā meklē ūdeni .Izstīdzējušus tomātu stādus zemē var likt guļus vai sagriezt kaut vairākos līkumos un guldīt zemē.Varb\ut kādu nedēļu aizkavēsies augšana ,kamēr izaugs papildus saknītes ,toties stāds būs drukns un raža neizpaliks

  3. Man ir gadījies, ka iestādītos tomātus vējš vai kaķis nolauž, tad vienkārši tāpat siltumnīcā iespraužu zemē bez nekāda šķīduma. Jā, dienas vidū gadās, ka lapas apvīst, lai gan noēnoju, vakarpusē atkal atžirgst. Bet ieaug labi un stādi tiešām spēcīgi. Ja apakšējai daļai palikušas kādas lapas, arī tā turpina augt, sanāk divi stādi no vienas sēkliņas. Agrāk ražot gan nesāk, pirmie ķekari pagalam.

Pievienot komentāru