Kāzas, Svētki

Ķīniešu kāzu foto Latvijas skaistākajās pilīs – neparasts latviešu uzņēmējas projekts

1. Tilts starp atšķirīgām kultūrām

1no3
Foto - Zigmunds Bekmanis

Latvieši ir talantīgi – to apliecina Marta Ivaņinoka, kura runā piecās valodās, tostarp ķīniešu, paverot karjeras iespējas gan Ķīnas Centrālajā televīzijā, gan vienā no populārākajiem Šanhajas televīzijas kanāliem. Domājot, kā varētu būt noderīga tēvzemei, viņai radusies ideja par kāzu foto tūrismu, jo Latvijā ir tik daudz skaistu vietu, piļu un muižu, kas ļoti piemērotas jaunlaulāto foto sesijām.

“Ķīnā es nokļuvu, pateicoties tēvam, kurš mani mudināja mācīties ķīniešu valodu Rīgas Kultūru vidusskolā. Tur būdama, sapratu, ka man patiešām šī valoda padodas un jābrauc uz Ķīnu to pilnveidot. Tā nu, četrus gadus mācoties, esmu ieguvusi bakalaura grādu ķīniešu valodā. Latvijā ir izveidojies priekšstats, ka ķīniešu valoda ir grūta. Tā gluži nav. Gramatika ir ļoti vienkārša, toties rakstība gan sarežģīta.”

Marta ieradusies Latvijā kā idejas autore un projekta vadītāja, lai kopā ar saviem sadarbības partneriem izveidotu iedvesmojošas kāzu fotogrāfijas, kur jaunā pāra lomās iejutušies ķīniešu modeļi. Sarunas ar pavadošo personālu latvieša ausīm atgādina bāršanos, bet Marta mierina – tā no malas izklausās pat vissadzīviskākā saruna, jo ķīniešu valodā ir četri toņi, kas mūsu ausīm varētu izklausīties dīvaini. Ķīnieši esot ļoti uzmanīgi un labsirdīgi pret ārzemniekiem. Kaut gan Ķīnā pavisam ir 56 tautības, oficiāli visi runā vienā – tā saucamajā mandarīnu valodā, par kuras prasmi viņai bieži nākoties saņemt komplimentus.

  1. Tilts starp atšķirīgām kultūrām
  2. No "EXPO" līdz Ķīnas televīzijai
  3. Latviešu iespēja

Pievienot komentāru