Praktiski
Svētki

Kāzu fotosesija – pirms vai pēc kāzām. Profesionālu fotogrāfu ieteikumi un padomi 0

Foto-Dace Spalviņa

Vēlamies skaistas bildes jau kāzu dienā

Pēdējos gados popularitāti ieguvusi pirms vai pēc kāzu fotografēšanās. Dažviet pāra fotosesija kāzu ietērpos studijā vai brīvā dabā dažas dienas pirms vai pēc kāzām tiek nodēvēta pat par 2016.gada modes tendenci. Kā kāzu fotosesijas paveidu var pieminēt vēl vienu fotosesiju – pirms kāzām tiek uzņemts pāra tā saucamais mīlas stāsts – stāsts par satikšanos un mīlestības dzimšanu bez kāzu tērpiem. Šīs tradīcijas nāk no Rietumiem. Kādi ir plusi un mīnusi un vai arī pie mums tādas fotosesijas ir izplatītas – lasiet rakstā.

Ja kāzu plānošana veikta pareizi, pēdējās dienās pirms kāzām līgavai un līgavainim nav jārisina svarīgi un steidzami jautājumi. Viss ir pasūtīts un iegādāts, var atslābināties un atrast laiku dažām patīkamām nodarbēm, piemēram, romantiskai fotosesijai.

Turklāt pirms vai pēckāzu fotosesija jau nenozīmē, ka kāzās vispār nebūs fotogrāfa. Fotogrāfu tāpat var aicināt, tikai tad viņš vairāk darbosies reportāžas žanrā, iemūžinot kāzu interesantākos brīžus.

Galerijas nosaukums

Pirmskāzu fotosesijas plusi un mīnusi

Plusi

* Fotosesija noritēs bez kāzu dienai raksturīgās steigas un satraukuma, varēs pilnībā izbaudīt fotografēšanās procesu.
* Fotosesija kāzu dienā parasti izskatās kā vienkārša pastaiga, un pāris var justies un arī fotogrāfijās izskatīties noguruši.
* Fotosesijai varēs veltīt tik daudz laika, cik nepieciešams. Laiks nebūs tik ļoti ierobežots kā kāzu dienā, kad jāiekļaujas paredzētajā laikā starp laulības noslēgšanu un banketu.
* Viesiem nav jāgarlaikojas, gaidot jauno pāri atgriežamies no fotografēšanās.
* Nav teikts, ka kāzu dienā laika apstākļi vispār būs piemēroti fotosesijai ārā. Tāpat kāzu dienā pāra iemīļotā vieta var atrasties pārāk tālu no svinību vietas un fotosesija tajā nemaz nav iespējama.
* Fotosesijā pirms kāzām ir iespēja izvēlēties laiku, vietu un pat citu gadalaiku; iespēja apmeklēt vairākas vietas fotosesijai un iejusties vairākos tēlos. Var iegūt unikālus attēlus, ko ne vienmēr var izdarīt kāzu svinību laikā, piemēram, attēlus pēc saulrieta vai saullēkta, ar magoņu lauku fonā, pie jūras, pilsētā naktī utt. Ja ir vēlme, fotosesiju var noorganizēt pat kādā citā valstī, apvienojot to ar medusmēneša ceļojumu.
* Ja kāzās izmantos tā paša fotogrāfa pakalpojumus, pirmskāzu fotosesija ir lieliska iespēja iepazīties ar fotogrāfu un tā darba stilu.
* Ja fotosesija notiek darba dienā, iespējams, ka tās cena būs mazāka nekā tādai pašai fotosesijai brīvdienā.
* Var palūgt fotogrāfam ātri apstrādāt vairākus fotoattēlus, lai tos izmantotu kāzu dekoros vai demonstrētu viesiem.
* Līgava un līgavainis var pirms svinīgā brīža gūt priekšstatu par to, kā viņi izskatīsies svarīgākajā savas dzīves dienā. Ja nepieciešams ko uzlabot tēlā, kleitā, grimā, frizūrā, būs vēl laiks to izdarīt.
* Ja fotosesija norisinās pēc kāzām, var izspēlēt vistrakākos scenārijus, sākot ar fotosesiju ūdenī, gulēšanu smiltīs, notriepšanos ar krāsām līdz pat kāzu kleitas saplēšanai finālā.

Mīnusi

* Mūsu valstī dominē ticējums, ka līgavainis pirms kāzām nedrīkst redzēt līgavu kāzu kleitā. Daudzi pāri, pat īpaši tam neticot, tomēr izvēlas neriskēt. Risinājums – izmantot citu baltu kleitu vai svinīgu tērpu.
* Risks, ka fotosesijas laikā var sabojāt kleitu vai uzvalku.
* Papildu izdevumi par grimu un frizūru, kā arī kāzu pušķi, ja fotosesija ir plānota vairāk nekā divas dienas pirms kāzām. Bez šīm detaļām fotosesija nebūs pietiekami svinīga. Taču līgavas bieži vien mēdz izmēģināt kāzu dienas grimu un frizūru, tad nu to var lieliski apvienot ar fotosesiju.
* Valda uzskats, ka dienā, kas nav īstā kāzu diena, pārim būs grūti izrādīt tik spilgtas un aizkustinošas emocijas kā īstajā.

Fotogrāfu pieredze un ieteikumi pāriem, kas gribētu izvēlēties fotosesiju pirms vai pēc kāzām

Anita Austvika

Kādu laiku pirmskāzu fotosesijas bija ļoti populāras, tagad ne tik ļoti, jo visi labāk naudiņu iegulda kāzās, tāpēc tikai ik pa laikam tādas fotosesijas gadās. Tradīciju, ka līgavainim nevajadzētu pirms kāzām ieraudzīt līgavu kāzu kleitā, apstiprinu tikai tāpēc, ka man patīk, ka līgaviņu ierauga pirmo reizi jau pie altāra, tad visi redz jaunā vīra pārsteigumu un mīlestības skaistumu, citu iemeslu dēļ ne. Ja līdz kāzām vismaz gads jāgaida, tad ieteiktu sabildēties, un to sauktu par saderināšanās fotosesiju. Ja fotosesija ir tuvu precību laikam, tad es teiktu, lai taupa naudiņu kāzām. Tiem, kuriem naudiņas netrūkst, lai sabildē katru dzīves jauko mirkli.

Jānis Vecbrālis

Manā profesionālajā pieredzē ir vairākas reizes tie pastāstiņi par mīlestību pirms kāzām taisīti. Daži grib, lai būtu kā citiem, jo tā daudzi dara, citiem paredzēts bildes izmantot kāzu laikā kāzu avīzei, ielūgumiem vai cita veida materiāliem. Vai to nosaukt par jaunu tradīciju – nezinu, nu jau kādus 5-6 gadus esmu tādu tendenci pamanījis. Bieži iesaku jaunajam pārim “kāzu fotosesiju” taisīt dažas nedēļas pēc kāzām, kad ir šūmes, stresi un sabeigtie nervi pagājuši, tad jaunais pāris sapucējās kā kāzām, bet viss notiek bez steigas, bez nervozēšanas ar izjustu garšu, jo kāzu fotosesija starp kaut kādiem pārbraucieniem, pārskrējieniem ar stresainām acīm un skatieniem ir galīgi garām. Kāzu plānotāji vienmēr ieplāno kāzu foto sesijai no 30 min līdz vienai stundai, bet, kad noiet kaut kas greizi ieplānotajā scenārijā, tad sākas trako māja un vairs nemaz neizskatās skaisti – sastresojusies līgava, sasvīdis līgavainis…

Dace Spalviņa

Man nav nācies sastapties ar gadījumu, kad būtu kāzu fotosesija pirms kāzām, tāpēc par šo jautājumu ar viedokli nevaru padalīties. Mīlas stāsta fotosesija – jā!!! Tādu organizē katrs otrais pāris. Tā ir arī ļoti laba iespēja sapazīties fotogrāfam ar jauno pāri, iepazīt viņus, viņu vēlmes, lai kāzās varētu veiksmīgāk, drošāk, bez dažādiem mulsuma brīžiem fotogrāfijās iemūžināt jaunā pāra Lielo dienu. Protams, ar nosacījumu, ka Mīlas stāsta fotosesiju un kāzas iemūžina viens un tas pats fotogrāfs.

Dzintars Krastiņš (dzintarskrastins.com)

Man pieredze par pirmskāzu fotosesiju nav liela, jo to izvēlas reti. Varbūt, ja piedāvājumu iekļautu kā papildu bonusu, teiksim, ja tiek ņemts fotogrāfs kāzām un viņš ietver šo pakalpojumu kopā ar kāzu fotografēšanās paketi, tad noteikti būtu gribētāji. Bet vispār tas ir atkarīgs no katra pāra individuāli. Vēl man šķiet – ja fotogrāfs piedāvātu pārim pirmskāzu vai pēckāzu fotosesiju, pāris noteikti neatteiktos, bet atsevišķi maz ticams, ka pāris pats izrādīs šādu iniciatīvu.

LA.lv
AG
Aija Geida
Praktiski
Karamelizēti āboli. Bērniem ļoti garšos!
19 stundas
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Ķirbju salāti ar papriku. Nevajag sterilizēt!
20 stundas
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Lai vēlziedes parādītu sevi visā krāšņumā. Kad tās ir jāpārstāda un kā jākopj?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Mēs paši esam uzlikuši sev važas. Intervija ar uzņēmēju Uldi Pīlēnu
Intervija 21 minūtes
LE
LETA
Dabā
Trešdien vietām sabiezējusi migla, pa dienu nokrišņi nav gaidāmi
29 minūtes
LA
LA.lv
Ekonomika
Valstij pasniegti īpaši Latvijas simtgades ģerboņi
23 minūtes
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā
9 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Trampa draugi iznāk no skapja
15 minūtes