Praktiski
Mājas

Katrs stūrītis – ar mīlestību. Ciemos simtgadīgā dzīvoklī Rīgā, kas ieguvis jaunu elpu 0

GUNTA DINSBERGA ar dzīvesbiedru Gundaru savu miera ostu iekārtojuši vairāk nekā simts gadus vecā mājā Rīgā, Tallinas ielā, taču no senās godības dzīvoklī šobrīd vairs nav palicis pāri nekas. Pēc kapitālā remonta mājoklis ieguvis pilnīgi jaunu, modernu un ļoti gaumīgu veidolu.

Šo dzīvokli ģimene iegādājās pirms piecpadsmit gadiem. Tobrīd tas bija krietni nolaists un tajā vēl bija labi saskatāmas komunālā dzīvokļa pēdas. Ar celtnieku palīdzību mītne tika ne tikai kapitāli izremontēta, bet, lai atbrīvotos no padomju gadiem raksturīgā sadalījuma nelielās istabiņās, arī pārplānota. Šobrīd, pārkāpjot slieksnim, no nelielā stūrīša, kas atvēlēts garderobei, nonākam plašā, ērtā istabā, kurā viens no galvenajiem elementiem ir milzīgs, ērts, tumšpelēks zvilnis ar pelēkiem un koši sarkaniem dīvāna spilventiņiem, sarkans paklājs un savdabīgas formas stikla galdiņš. Tīkamu noskaņu rada mākslinieces Signes Vanadziņas dzīvespriecīgās gleznas. Pasperot dažus soļus tālāk, acu skatam paveras mūsdienīgi aprīkota virtuve, kas savienota ar atpūtas telpu. Uz abu telpu robežšķirtnes novietots vidēji liels koka ēdamgalds ar krēsliem. Gan sienas, gan griesti lielajā istabā nokrāsoti vienā – pavisam maigi pelēkā – tonī, bet siena pretī logiem – tumšpelēka. Gunta stāsta, ka sākotnēji viņa nebija pārliecināta, vai tumšā siena neizskatīsies pārāk depresīvi, taču bijušais kolēģis, mākslinieks Ilvars, viņu iedrošināja, un – rezultāts ir lielisks.

Ilvars pielicis savu roku arī pāra guļamistabas dizainā. Šajā telpā griesti un sienas ir tikko jaušami bēšā tonī, bet viena siena un loga aizkari – izteikti tumši brūni. Īpaši Guntas un Gundara mājoklim Ilvars radījis arī mākslas darbu tumši brūnās noskaņās. Kopā ar tumšo sienu un aizkariem tas veido lielisku kompozīciju. Kā lielisks košs akcents kalpo tamborēts gultas pārklājs. Tas ir Guntas mammas Marutas čaklo roku darbs. Katru ziediņu notamborēt, aptamborēt maliņu un simtiem puķīšu sašūt kopā – tas mammai prasīja intensīvu deviņus mēnešus ilgu darbu. Gunta teic – mamma šajā segā ir ieguldījusi lielu mīlestību. Arī koši sarkanie dīvāna spilvenu pārvalki, kas tik labi iederas interjerā, izrādās, ir Marutas roku darbs.

Dzīvoklī ir atvēlēta telpa garderobei jeb skapjistabai, kā to dēvē Gunta, kurā var ērti novietot drēbes, virsdrēbes, apavus, gludināmo dēli, putekļu sūcēju un citas ikdienā nepieciešamas lietas.

Saistītie raksti

– Kad pārnākam mājās un aizveram durvis, nonākam savā oāzē, kur baudām pilnīgu mieru. Katrs stūrītis ir iekārtots ar lielu mīlestību, liekot lietā pašu idejas un lielā mērā arī pašu spēkiem. Neviens interjera priekšmets te nav nejaušs. Par katru lietu ir rūpīgi padomāts, un tās ir ļoti personīgas, – teic Gunta.

Raksts ņemts no žurnāla “Mājas Viesis” 2015. gada novembra numura!

Galerijas nosaukums
LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Teļa gaļas rulete ar dārzeņiem
21 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Gruboto ar bietēm un kazas sieru
22 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Svētku burkānkūka ar dzērvenēm
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 4
9 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
10 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
8 stundas