Praktiski
Mājas

Katrs stūrītis – ar mīlestību. Ciemos simtgadīgā dzīvoklī Rīgā, kas ieguvis jaunu elpu0

GUNTA DINSBERGA ar dzīvesbiedru Gundaru savu miera ostu iekārtojuši vairāk nekā simts gadus vecā mājā Rīgā, Tallinas ielā, taču no senās godības dzīvoklī šobrīd vairs nav palicis pāri nekas. Pēc kapitālā remonta mājoklis ieguvis pilnīgi jaunu, modernu un ļoti gaumīgu veidolu.

Šo dzīvokli ģimene iegādājās pirms piecpadsmit gadiem. Tobrīd tas bija krietni nolaists un tajā vēl bija labi saskatāmas komunālā dzīvokļa pēdas. Ar celtnieku palīdzību mītne tika ne tikai kapitāli izremontēta, bet, lai atbrīvotos no padomju gadiem raksturīgā sadalījuma nelielās istabiņās, arī pārplānota. Šobrīd, pārkāpjot slieksnim, no nelielā stūrīša, kas atvēlēts garderobei, nonākam plašā, ērtā istabā, kurā viens no galvenajiem elementiem ir milzīgs, ērts, tumšpelēks zvilnis ar pelēkiem un koši sarkaniem dīvāna spilventiņiem, sarkans paklājs un savdabīgas formas stikla galdiņš. Tīkamu noskaņu rada mākslinieces Signes Vanadziņas dzīvespriecīgās gleznas. Pasperot dažus soļus tālāk, acu skatam paveras mūsdienīgi aprīkota virtuve, kas savienota ar atpūtas telpu. Uz abu telpu robežšķirtnes novietots vidēji liels koka ēdamgalds ar krēsliem. Gan sienas, gan griesti lielajā istabā nokrāsoti vienā – pavisam maigi pelēkā – tonī, bet siena pretī logiem – tumšpelēka. Gunta stāsta, ka sākotnēji viņa nebija pārliecināta, vai tumšā siena neizskatīsies pārāk depresīvi, taču bijušais kolēģis, mākslinieks Ilvars, viņu iedrošināja, un – rezultāts ir lielisks.

Ilvars pielicis savu roku arī pāra guļamistabas dizainā. Šajā telpā griesti un sienas ir tikko jaušami bēšā tonī, bet viena siena un loga aizkari – izteikti tumši brūni. Īpaši Guntas un Gundara mājoklim Ilvars radījis arī mākslas darbu tumši brūnās noskaņās. Kopā ar tumšo sienu un aizkariem tas veido lielisku kompozīciju. Kā lielisks košs akcents kalpo tamborēts gultas pārklājs. Tas ir Guntas mammas Marutas čaklo roku darbs. Katru ziediņu notamborēt, aptamborēt maliņu un simtiem puķīšu sašūt kopā – tas mammai prasīja intensīvu deviņus mēnešus ilgu darbu. Gunta teic – mamma šajā segā ir ieguldījusi lielu mīlestību. Arī koši sarkanie dīvāna spilvenu pārvalki, kas tik labi iederas interjerā, izrādās, ir Marutas roku darbs.

Dzīvoklī ir atvēlēta telpa garderobei jeb skapjistabai, kā to dēvē Gunta, kurā var ērti novietot drēbes, virsdrēbes, apavus, gludināmo dēli, putekļu sūcēju un citas ikdienā nepieciešamas lietas.

Saistītie raksti

– Kad pārnākam mājās un aizveram durvis, nonākam savā oāzē, kur baudām pilnīgu mieru. Katrs stūrītis ir iekārtots ar lielu mīlestību, liekot lietā pašu idejas un lielā mērā arī pašu spēkiem. Neviens interjera priekšmets te nav nejaušs. Par katru lietu ir rūpīgi padomāts, un tās ir ļoti personīgas, – teic Gunta.

Raksts ņemts no žurnāla “Mājas Viesis” 2015. gada novembra numura!

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Izlietne – vannas istabas vizītkarte? Karstākās tendences ilgtspējīgam dizainam katrā vannas istabā
9 stundas
KB
Kristīna Blaua
Praktiski
12 radošu ideju ledus formiņu izmantošanai. Vairākas tiešām pārsteidzošas!
9 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Jāzina katram latvietim! Postošākās kartupeļu slimības glabāšanas laikā
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Valdība atbalsta ieceri Latvijā izveidot 39 pašvaldības esošo 119 vietā 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Tiesībsarga biroja pagalmā sašauts automašīnas logs
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Dienā līdz +14..+19 grādiem: laika prognoze trešdienai
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Ekspremjeru Kalvīti Saeimā izjautā par OIK nodarīto kaitējumu
52 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Sports
Kaspars Bērziņš uz pusotru mēnesi atgriežas VTB Vienotajā līgā
57 minūtes