Praktiski
Mājas

Kas jāņem vērā, noformējot kredītu mājokļa remontam0

Kredīts mājokļa remontam – tas ir viens no risinājumiem, lai nekustamajā īpašumā veiktu labiekārtošanas darbus, kosmētisko vai kapitālo remontu.

Remonta izmaksas atkarībā no vajadzībām var būt gan no dažiem simtiem līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro. Vidumēra mājsaimniecībai tās nav summas, ko var iegūt, samazinot izdevumus citām vajadzībām. Jā, var jau remontēt pa mazam posmam, izmantojot tikai regulāros ienākumus, bet tas rada daudz neērtību. Tāpēc kredīts mājokļa remontam šķiet loģisks, jo:

  • ļauj veikt visus remontdarbus reizē un īsākā laika posmā;
  • īsāku laiku jāpiedzīvo neērtības (dzīve remontā vai dzīvošana citur);
  • netiek traucēta budžeta stabilitāte;
  • nav jāatsakās no citām vajadzībām par labu remonta izmaksām;
  • var īstenot arī finansiāli apjomīgas ieceres (komunikāciju, apkures, logu, jumta nomaiņa u.c.).

Protams, kredīts mājokļa remontam ir tāds pats kredīts kā citi – tas jāatmaksā, ir jāmaksā procenti, kādu laiku tie ir izdevumi, kas jāiekļauj budžeta obligātajā sadaļā. Tomēr, atbildīgi samērojot savas vajadzības ar finansiālajām iespējām, rezultāts var sniegt to, ko vēlaties – ērtības, uzlabotu dzīves telpu, mazākus izdevumus nākotnē, ja veic labiekārtošanu, uzlabo īpašuma energoefektivitāti.

Izvēlēties pareizo kredīta veidu

Kredītu, ko izmantot mājokļa remontam, teorētiski noformēt var dažādos veidos. Kredīttirgū tiek piedāvāti daudzi pakalpojumi, tāpēc ir svarīgi izvēlēties piemērotāko un izdevīgāko.

Šajā gadījumā izdevīgs nebūs ātrais kredīts, jo tam ir gan augsta procentu likme, gan nepieciešamība atdot visu summu reizē. Kā arī diez vai summas, ko piedāvā ātrie kredīti, spēs nosegt kārtīgu remontu. Protams, ja paredzēts vien izlīmēt jaunas tapetes un nokrāsot grīdu, iekļaujoties nelielā summā, tad varbūt ir vērts padomāt par šo kredīta veidu.

Piemērotāks būs patēriņa kredīts vai kredīts īpašuma remontam ar hipotekāro ķīlu.

Patēriņa kredīts var būt pat līdz 10 000 eiro, tam nav nepieciešama ķīla, ja ir stabila darbavieta un pietiekami ienākumi.

Bet kredīts īpašuma remontam ar hipotekāro ķīlu būs piemērots, ja vajadzīga lielāka naudas summa remontam vai īpašuma atjaunošanai. Pats īpašums kalpos kā ķīla aizdevumam. “Latvijas Hipotēka” ir viens no kreditoriem, kas specializējies šāda veida aizdevumos.

Šos kredītus atmaksā ilgākā laika posmā ar samērīgiem ikmēneša maksājumiem.

Atbildīgi izvērtēt savu maksātspēju

Ikvienu kredītsaistību gadījumā vienmēr atbildīgi jāpaskatās uz savām finansēm un nodarbinātību — ne tikai šodien, bet arī nākotnes perspektīvā. Kredīts būs jāatmaksā ilgāku laiku, tāpēc ir svarīgi, vai varēsiet pildīt līgumsaistības arī pēc pusgada, diviem vai pieciem gadiem.

Reālistiskas remonta ieceres

Lēmums par remonta nepieciešamību var būt emocionāls. Tāpēc ir labi nedaudz nogaidīt un nošķirt mirkļa iegribas no pamatotām vajadzībām. Jūs negribēsiet vairākus gadus maksāt par remontu un interjera maiņu, kas galu galā nemaz tā īsti nepatika vai pat nebija nepieciešams.

Vai tiešām jūsu mājoklim nepieciešams remonts? Varbūt pietiek ar interjera akcentu, aizkaru un dīvāna spilvenu maiņu, lai iegūtu “jauna” mājokļa sajūtu?

LA.lv
AG
Aija Geida
Praktiski
Žāvētava augļiem un dārzeņiem. Kā izgatavot pašam
16 stundas
ĢK
Ģirts Kasparāns
Praktiski
Ko tik neizdomā. Miskaste, kura pati iztīrās
17 stundas
Inita Šteinberga
Praktiski
7 svarīgi jautājumi par piemiņas vietām
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Sports
TIEŠRAIDE: “RallyX Nordic” rallijkrosa čempionāta sacensības Biķernieku trasē
Tiešraide 6 minūtes
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Tramps asiem vārdiem izsakās par britu tankkuģa sagrābšanu
37 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Krievijas hokeja zvaigzne Panarins skarbi par Krieviju un Putinu: Vladimir Vladimirovič, pārdod savas slidas
13 minūtes
LE
LETA
Kultūra
Kur notiks XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki?
2 minūtes
LE
LETA
Dabā
Svētdien termometra stabiņš pakāpsies līdz +29 grādiem
17 minūtes