Praktiski
Manas tiesības

Kas jāievēro svinot un ballējoties, lai svētki paietu bez raizēm0

Foto: Guschenkova/Shutterstock

Lai svētki mums visiem paietu bez problēmām, atgādinām dažas būtiskas lietas, ko nedrīkstam aizmirst.

Alkohols un cigaretes

Sabiedriskajās vietās (izņemot vietas, kur alkoholisko dzērienu lietošanu atļāvusi pašvaldība) alkoholiskos dzērienus vai citas apreibinošas vielas lietot nav atļauts. Nedrīkst arī sabiedriskajās vietās atrasties tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu. Visticamāk, svētkos uz ielas vai citā sabiedriskajā vietā jūs neviens neaizturēs, ja būsiet tikai nedaudz iereibis, uzvedība būs adekvāta un jūs nevienu netraucēsiet.

Policijas darbinieki administratīvā kārtā drīkst aizturēt personu, kura izdarījusi administratīvo pārkāpumu, kā arī ja persona parādījusies sabiedriskajā vietā dzērumā, kas aizskar cilvēka cieņu un sabiedrisko tikumību. Šādos gadījumos ir atļauta personas aizturēšana, pārmeklēšana un mantu apskate, kā arī mantu un dokumentu paņemšana. Par administratīvo aizturēšanu tiek sastādīts protokols.

!!! Administratīvā kārtā aizturēt personu, kura tiek turēta aizdomās par administratīvā pārkāpuma izdarīšanu, drīkst ne ilgāk kā uz četrām stundām. Taču, ja būsiet lietojis alkoholisko dzērienu vai atradīsieties narkotisko un citu apreibinošo vielu iespaidā, administratīvās aizturēšanas laiku skaitīs no atskurbšanas brīža.

Smēķētājiem jārespektē citu cilvēku tiesības uz tīru vidi un nepiesārņotu gaisu. Aizliegts smēķēt daudzdzīvokļu ēku kāpņutelpās, gaiteņos un citās koplietošanas telpās, uz daudzdzīvokļu ēku balkoniem un lodžijām, ja kāds no mājas iedzīvotājiem pret to pamatoti iebilst, jebkurā citā publiskā vietā citas personas klātbūtnē, ja persona pret to iebilst, bērna klātbūtnē.

Uguņošana un uzmanīšana

Jaunā gada sagaidīšanā neiztiksim bez uguņošanas, taču pirotehniskajiem līdzekļiem jābūt drošiem, nevis pašu sameistarotiem.

Pirotehnikas lietas iedala vairākās klasēs, un tām ir gan zema, gan ļoti augsta bīstamība. Pirotehnisko izstrādājumu aprites likumā teikts, ka zemas bīstamības uguņošanas ierīces ir tiesības iegādāties, glabāt un izmantot personai, kas sasniegusi 14 gadu vecumu, bet nedaudz lielākas bīstamības uguņošanas ierīces – personai, kas sasniegusi 18 gadu vecumu. Savukārt personām bez speciālām zināšanām aizliegts iegādāties, glabāt un izmantot augstas bīstamības uguņošanas ierīces. Tas atļauts vienīgi tiem, kam ir speciālas zināšanas.

!!! Pirotehniskos izstrādājumus aizliegts lietot, ja to izmantošana apdraud cilvēka dzīvību, veselību, mantu vai var nodarīt kaitējumu videi, kā arī alkoholisko dzērienu, narkotisko vai citu apreibinošo vielu iespaidā.

!!! Publiskos svētku pasākumos un uguņošanas laikā ļoti jāuzmana tie, par kuriem jūs esat atbildīgi: ne tikai bērni un vecāki ļaudis, bet arī mājdzīvnieki.

LA.lv
LA
LA.LV
Praktiski
Pieci būtiski soļi sava pirmā īpašuma iegādē
1 diena
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Bietes zupām un salātiem. Garšīgas receptes ziemas krājumiem
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Zemesvēžu nāves gulta: kā izlikt lamatas dārza kaitēklim? 1
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Pipara burgeri labdarībai. Roju Puķi piesaka “Latvijas lepnumam” 2
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Dienas Biznesam” par slēptu politisko reklāmu draud 100 000 eiro sods
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Kāda filma stundā matemātikas skolotājam Rīgā maksā darbu 1
1 stunda
LE
LETA
Sports
Bukša uzaicināta piedalīties pasaules čempionātā vieglatlētikā
58 minūtes
LE
LETA
Dabā
Uz Arktiku pētīt klimatu dodas “vēsturē lielākā polārā ekspedīcija”
38 minūtes