Praktiski
Svētki

Kas jādara, lai godam sagaidītu svētku kulmināciju – Līgo nakti? 0

Foto-LETA

1.Uzpin ziedu vainagu un pušķojies! Jāņu laikā visa daba plaukst un zied – tā ir pilna spēka un saules enerģijas! Šo spēku iepin vainagā. Vainags, kā apļa formas elements tiek uzskatīts par Saules un mūžības simbolu, kas, galvā uzlikts, pasargās no nelaimēm un slimībām, tāpat arī atvairīs skauģus un nelabvēļus.

2.Pakur, pakur uguntiņu! Uguns ir vistiešākais Saules simbols – tā attīra un šķīsta, kā arī veicina auglību un veselību.  Šo īpašību dēļ uguns Jāņu naktī tiek pielietota daudz un dažādos veidos, tai skaitā arī lukturos, kas Jāņos rada romantisku un mājīgu atmosfēru. Izveido savu sveču lukturi, kas simbolizēs gan Jāņuguns svētību, gan noderēs arī papardes zieda meklējumos.

3.Ietver dabas esenci skaistuma rituālos! Līgo tradīcijas jau izsenis saistās ar pirts apmeklējumu, mazgāšanos rīta rasā, skriešanu kailam pa laukiem vai agru rīta peldi, bet vērtīgi zināt, ka dabas veltes var ietvert arī pašdarinātos skaistumkopšanas produktos, piemēram, pašu gatavotas ziepes no jāņuzālēm ir vienkāršs, interesants un radošs process, kas ļaus sajusties kā māksliniekam, skulptoram un pavāram vienā personā. Tā ir krāsu, smaržu un formu dažādība. Bez tam jāņuzālēm visos laikos ir piemērota ne vien praktiska, bet arī dziednieciska nozīme. Augiem piemīt neizmērojama enerģija, ko var iegūt tikai gada auglīgākajā laikā, proti, vasaras saulgriežos, kad daba ir maksimāli piesātināta ar saules enerģiju.

4.Ļauj atdzimt latvju zīmju spēkam! Vienas no mitoloģiskajām zīmēm, kas saistās ar vasaras saulgriežu laiku, ir Jānis, kas simbolizē vīrišķību, aktivitāti, auglību, kosmiskās kārtības atdzimšanu un Saules ceļu gaismas kalnā, Saule, kas simbolizē mūžīgo kustību un dzīvību, visa sākumu, siltumu, gaismu, un Auseklis, kas simbolizē gaismas uzvaru pār tumsu. Šos un citus simbolus ir iespējams iekļaut aizsardzības amuletos, kas visa gada garumā gādās par veiksmi, labklājību, spēku un enerģiju tavā un ģimenes pavardā.

“Ik gadu, kad pie mums atnāk vasaras krāšņākie svētki – vasaras saulgrieži –, daba uzplaukst, gaiss virmo, un mēs, laužot ikdienas plūdumu, vēlamies uzplaukt kopā ar dabu. Ielīgošanas pasākumi ir sava veida ģenerālmēģinājums Līgo nakts norisēm, kad ikviens, it sevišķi tie, kas dzīvo pilsētā, var uztrenēt savas prasmes vīt zāļu vainagus, dziedāt un dancot, un galu galā arī skaisti saposties un uzlādēt sevi, lai gaidītu svētku kulmināciju – Līgo nakti,” par ielīgošanas aktivitātēm stāsta tirdzniecības parka “Alfa” vadītāja Liene Apine. Viens no šādiem meistardarbnīcu punktiem būs 17. un 18. jūnijā t/p “Alfa”, kur no plkst. 13.00 līdz 18.00 varēs saposties svētkiem, pilnveidot savas prasmes ziepju vārīšanas un amuletu darbnīcā, kā arī ienest jāņuguni pilsētvidē. Visi laipni aicināti!

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Pašas gatavotas pretcelulīta ziepes ar kafiju, olīveļļu un jūras sāli
21 stundas
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Hurma no sēklas… Izdosies?
21 stundas
Inita Šteinberga
Praktiski
Rudenī uzzied ceriņi un kastaņas. Kas ar augiem notiks pavasarī?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Kultūra
Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
2 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Roze Stiebra: Nevajag Latviju saķemmēt, vienkārši jādzīvo
1 stunda
RO
Regīna Olševska
Veselam
Neķeries pie darba saīgušu prātu. 104 gadus vecās Lidijas Katrīnas Sīmanes atziņas
8 minūtes
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Mūsu zeme – Latvija! Mūsu sporta izcilību vēlējumi valsts 100. dzimšanas dienā
2 stundas