Praktiski
Dārzs

Kas dārzu rotā ziemā. FOTOIDEJAS0

Foto: Sandra Ruska

Pēc vasaras trakās ziedēšanas un košā rudens zelta dārzā iestājas miers. Dārzam jāatpūšas un jāuzņem spēki jaunajai sezonai. Taču gribas, lai tas priecētu acis arī ziemā, kad visapkārt ir drūms un pelēcīgs.

Par dabīgiem akcentiem vislabāk domāt, jau veidojot dārzu, jo tad var savlaikus ieplānot lietas, kas acis priecēs gada tumšajos mēnešos. Tie var būt, piemēram, izteiksmīgi krūmu dzinumi, skaisti koku stumbri, vainaga formas, graud­zāles… Taču, ja gribas kaut ko košāku, var dārzā izvietot dažādus dekorus – pašu radītus vai pirktus veikalā.

Graudzāļu rotaļīgums

Kad puķes noziedējušas, dārzā skaisti izskatās graudzāļu puduri. Īpaši krāšņas ir graudzāles, kad tās skārusi sarma un no rīta rotaļājas saules stari. Taču mūsu platuma grādos dižā auguma skaistules ātri vien sagulda rudens vētras vai slapjais sniegs, un no iecerētā skaistuma vairs daudz kas pāri nepaliek. Taču nekad nevar zināt, kāda būs ziema un laika apstākļi, tāpēc ar graudzāļu apgriešanu nevajadzētu steigties, arī pašiem augiem tā būs siltāk. Piemēram, Polijā liela auguma graudzālēm jau vasarā aptuveni 1,5 metru augstumā ap ceriem apliek sietu – tas ļauj augiem stalti noturēties līdz pat pavasarim. Skaistu skatu rada ne tikai liela auguma miskantes un molīnijas, bet arī spalvzāļu ceri. Visnoturīgākās pret dabas untumiem ir auzenes un kelērijas, jo to zemā auguma dēļ vējam un sniegam grūti tām nodarīt pāri.

Dekorācijas spilgtumam

Dekorācijas dārzam var iegādāties dārzkopības preču veikalos – tur ir gan dažādu izmēru svečturi, gan spožas bumbas, ko iespraust graudzāļu dobē vai iekārt koku zaros… Bet pret šo pasākumu var attiekties radoši un meistardarbu radīt pašu rokām, piešķirot jau savu laiku nokalpojušām lietām otru iespēju, piemēram, nokrāsot kastes vai vecu loga rūti spilgtās krāsās. Darbs būs īpaši aizraujošs, ja tajā iesaistīs bērnus un mazbērnus.

Idejas noskatītas Kapias dārzos Polijā

LA.lv