Praktiski
Dārzs

Kas darāms dārzā no 25. jūlija līdz 1. augustam0

Foto – Shutterstock

25.–26. jūlijs. Lapu dienas

Autores: Ilze Žola, Ārija Rudlapa

Pļauj mauriņu. Ierīko jaunu zālienu, sēj zaļmēslojuma augus. Rudens ražai sēj dilles, baziliku, rukolu un rudens šķirņu salātus. Dala un pārstāda maurlokus un rabarberus. Sēj nākamajam pavasarim skābenes un lapu pētersīļus. Salātiem, rukolai, kressalātiem, lapu sinepēm ievāc sēklas. 26. jūlija pievakare labvēlīga augļaugu pārstrādei: ievārījumu, kompotu vai sulu gatavošanai.

27. jūlijs. Sēšanai, stādīšanai un augu kopšanai nelabvēlīga diena

Ravē un pļauj nezāles. Apkaro kaitēkļus. Apliek ķeramās jostas ap augļukokiem. Zem ābelēm sakritušos sīkos un tārpainos ābolus salasa un aprok.

28.–30. jūlijs. Sakņu dienas

Novāc agros kartupeļus un citus sakņaugus gan tūlītējam patēriņam, gan īslaicīgai uzglabāšanai, kā arī ziemas ķiplokus un sīpolus. Apkopj sakņu selerijas, kurām, vismaz vecākām šķirnēm, jāatrauš sakņu augšējā daļa un jāapgriež mazās sānu saknītes. Pārjauc komposta kaudzes. Apstrādā augsni rudens sējumiem un stādījumiem. Planē nogāzes, klāj celiņus.

31. jūlijs – 1. augusts. Ziedu dienas

Sakopj puķu dobes, apgriežot vecos ziedus un novecojušos dzinumus. Ja augsne ir pietiekami mitra, pārstāda agri ziedošās ziemcietes. Pārstāda arī augļaugus, stāda zemenes. Vāc ārstniecības augus un floristikas materiālus. Apgriež dzīvžogus un veido ziedošos krūmus. Ravē. Pēdējais laiks sēt atraitnītes nākamajam pavasarim. Vāc puķu sēklas. Lasa ogas un gatavo ievārījumus.

LA.lv