Praktiski
Manas tiesības

Kas ātrāks par pasta balodi? “Praktiskais Latvietis” pēta dažādus preču piegādes veidus0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Ronstik/Shutterstock

Pasūtot preci interneta veikalā, ir iespēja izvēlēties starp 3–5 dažādām sūtījumu piegādes kompānijām. Kuru piegādes veidu izvēlēties? Kuri piegādātāji visvairāk domā par saņēmēja laiku un komfortu? Lai to noskaidrotu, veicām eksperimentu, pasūtot preču piegādi Latvijas sūtījumu piegādes kompānijās.

Dažādi kurjerdienesti

Ērti, ka pašam nekur nav jādodas, jo sūtījumu kurjers piegādā mājās vai darbā. Ja skaidri zināms, ka visu dienu būs kāds mājās, tas ir labs variants. Bet, ja, piemēram, jāved bērni uz pulciņu, pašam tajā dienā kaut kur jādodas, tas sagādā problēmas, jo kurjers, ja atbrauc, bet neesat mājās, negaida un dodas tālāk. Piegāde ar kurjeru vienmēr ir dārgāka nekā uz dažādām pasta stacijām vai piegādes punktiem.

DPD kurjerdienests

Profesionāla kurjeru pakalpojumu kompānija jau no rīta pirms astoņiem atsūta īsziņu ar precīzu pakas piegādes laiku. Laiks norādīts stundas robežās, līdz ar to viegli saplānot savu dienu. Kurjeri runā latviski, ir pedantiski un precīzi. Sūtījumu saņemot, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, tiek piefiksēts tā numurs, jāparakstās par saņemšanu. Kurjers ar klientu sazinās vismaz pusstundu pirms piegādes laika. Ja sūtījums ir smagāks par 31,5 kilogramiem, tas tiek nogādāts tikai līdz mājas vai daudzdzīvokļu ēkas durvīm. Ja vajag preci ienest mājās, var papildus pasūtīt krāvēju. No visiem eksperimentā veiktajiem pirkumiem šī bija visātrākā piegāde.

Express pasts

Piegādes laiks netiek savlaikus paziņots. Vienreiz kurjers piezvanīja un apjautājās, vai kāds būs mājās, otrreiz tādas ekstras nebija. Ja tajā brīdī neesat mājās, no pasta nodaļas atnāk uzaicinājums, ka jāizņem paka tuvākajā pasta nodaļā. Ja kurjeru izdodas sagaidīt, prasa uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, laipna apkalpošana. Ne vienmēr sanāk ātra piegāde, jo nav informācijas, cikos precīzi gaidīt kurjeru. Pastniece tikai nākamajā dienā atnes paziņojumu. Ja to izņem pēc darba, sanāk sūtījumu saņemt trīs darbdienās, ja brīvdienas pa vidu – tikai piektajā dienā.

Venipak

Preci saņemot, personu apliecinošs dokuments netiek prasīts. Ļoti steidzīgi, jo vienā no sūtīšanas reizēm pat atstāja paku uz sētas stabiņa, nesagaidot, kad sūtījuma saņēmējs atnāks līdz vārtiem. Neinformē precīzi par piegādes laiku. Tikai atsūta īsziņu, ka piegāde notiks konkrētajā dienā no pulksten 10 līdz 18. Ja gribas zināt precīzāku laiku, pašam jāzvanās un jāiztaujā kurjers. Vēlētos uzmanīgāku izturēšanos pret klienta sūtījumu, pārbaudīt, kurās rokās to nogādā.

Piegādes punkti

Piegādes punkti domāti tiem, kuri darbā pavada garas stundas, jo pa ceļam uz mājām pie lielveikala, kur atrodas piegādes stacija, var piestāt un izņemt sūtījumu. Parasti tādi piegādes punkti ir izvietoti netālu no ieejas lielveikalā.

Pakomāts Omniva

Piemērots veids sūtījumu saņemšanai, ja negribas noteiktā laikā gaidīt kurjeru. Sūtījuma saņemšanai tiek atsūtīta īsziņa ar individuālu durvju kodu (sešu ciparu kombinācija). Ērti, ka sūtījumu var izņemt visu diennakti, arī vēlu pēc darba. Uz termināļa ekrāna nospiež pogu Saņemt sūtījumu un ievada kodu. Pēc tam atveras kāda no nodalījuma durtiņām, aiz kurām ir sūtījums. Ja paka netiek izņemta četru dienu laikā, saņēmējam nosūta atkārtotu paziņojumu. Glabāšanas laiks – 7 dienas. Pēc šā termiņa paka tiek sūtīta atpakaļ. No visiem pakomātiem un piegādes punktiem eksperimenta laikā tā bija visātrākā piegāde. Iespējams, daļēji tā atkarīga no interneta veikala darbinieku laicīgas pasūtījuma sagatavošanas.

DPD Pickup punkti

Atrodas mazos veikaliņos, kas noslēguši līgumu par preču nodošanu. Ērti, ka var izņemt arī cita persona, ja viņai zināms speciāls uz mobilo telefonu nosūtīts PIN kods. Par sūtījuma saņemšanu jāparakstās. Neērti, ka jāpielāgojas šo veikaliņu darba laikam, kas nereti sakrīt arī ar citu iestāžu darba laiku (no 10 līdz 18). Lauku mazajos veikaliņos pārdevējas nav īsti apguvušas procesu, jāgaida ilgi, kamēr sūtījuma izdošana tiek apstrādāta. Glabāšanas laiks – 7 dienas. Parasti interneta veikalos sūtīšana uz šiem punktiem ir vislētākā, pat 0,99 eiro.

Pasta stacija

Paziņojumu par sūtījuma piegādi nosūta uz tālruni un e-pastu. Īpašo durvju atvēršanas kodu var uzticēt tam, kurš sūtījumu izņems. Sūtījumu uzglabā tikai 5 dienas, pēc tam to sūta atpakaļ. Var maksāt par sūtījumu tā saņemšanas dienā. Ērts veids, kā saņemt preci, ja vien tuvumā ir Pasta stacija.

Izņemšana Circle K degvielas uzpildes stacijās

Šo piegādes veidu ērti izmantot, ja kāda no šīm DUS ir pa ceļam, jo sūtījumu var izņemt visu diennakti. Tiklīdz paka piegādāta Circle K, uz telefonu atnāk īsziņa. Sūtījumu var izņemt 10 dienu laikā. Saņemot preci, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, cita persona sūtījumu nevar izņemt. Circle K nodrošina pēcapmaksas iespējas.

UZZIŅA

Lielākoties preču piegādātāju izvēlamies pēc piegādes maksas. Precēm līdz 10–15 kg tā ir no 0,99 līdz 4,99 eiro par sūtījumu.

LA.lv