Praktiski
Dārzs

Kartupeļu raža laba, jo iestādīti pareizā dienā. Ārijas Rudlapas dārzkopes dienasgrāmata0

Foto-Fotolia

3.septembris. Sakņu diena
Pa laikam uzsmīlā lietus. Auksts un drēgns. Par dārza darbiem pat domāt negribas. Lai augi atdzeras un iztiek bez manas iejaukšanās.

Nedēļa rit strauji. Dienas kā nu kura – cita silta, cita vēsa. Pie rosīšanās dārzā atkal nopietni netieku.

5.septembris. Ziedu diena
Pieskrienot sapucēju dālijas. Apgriežu ziedkopas. Lietus puķes atveldzējis, un tās saposušās uz lielo ziedēšanu. Mitrums rosinājis arī gliemežu apetīti. No samtenēm pāri palikuši tikai neglīti kāti. Būs jānogriež, ja nerotā, tad vismaz lai nebojā skatu.

7.septembris. Lapu diena
Rīts vēss. Termometrs agri no rīta rāda tikai +4 °C. Diena gan izvēršas tīri jauka, bet pie dārza kopšanas netieku. Vēlā pēcpusdienā secinu, ka laikam naktī  bijusi neliela salna, jo cietušas ķirbja lapas. Citus bojājumus nekonstatēju.

10.septembis. Dārza darbiem nelabvēlīga diena
Rīts apmācies, bet nelīst. Vispārējā spiediena ietekmē piekrītu kartupeļu rakšanai par spīti nelabvēlīgajai dienai. Beidzas TV SuperBingo spēle, un kaimiņš ir gatavs izrušināt mūsu tupeņus no vagām. Raža laba, bumbuļi lieli, gludi un veseli. Iestādījām jau pareizā dienā. Labi padevušies sarkanie. Iznācis jau tāds divtoņu jaukums. Kopā sajukusi Bella Rosa un Borodjanskij rozovij, bet visi skaisti. Divās stundās visu esam nokopuši un dabūjuši zem jumta. Labi atliecam muguras, un lietus arī klāt. Vakarā nolasu tomātus un atkal noplūcu lapas, jo uz tām arvien vairāk parādās brūnā pelējuma plankumi. Zaļos tomātus vēl atstāju.

11.septembris. Sakņu diena
Visas dienas garumā ar vairākiem piegājieniem daļu novākto tomātu sakonservēju. Nav jau tā labākā diena šim darbam, taču, lai saglābtu ieplaisājušos augļus, nekas cits neatliek kā rīkoties. Salasu plūmes, lai aizvestu par ciemakukuli draugiem. Mitrums maigajiem augļiem par labu nenāk. Pie reizes novācu un iznesu no dārza arī bojātos. Kamēr tā darbojos, klāt arī tumsa. Vakars patīkami silts, bet naktī atkal lietus.

LA.lv