Citi svētki, Svētki

Karnevāls ir klāt! Kur un par kādu cenu var noīrēt tērpus?

Foto-rozasapnis.lv

Lai arī leģendas vēsta, ka karnevālus esot izgudrojuši aristokrāti, lai, noslēpušies zem maskām, mestos trakās orģijās, tomēr tā nav tiesa. Piemēram, budēļos latvieši ir gājuši no senlaikiem un par kādu tur lielāku atļaušanos nav nekas dzirdēts. Latvijā tērpu nomas salonu darbinieces atzīst, ka karstākais darba laiks ir decembrī un janvārī, kad, gada nogalei tuvojoties, jautrību karnevālos un ballītēs palīdz uzturēt  tradicionālā pārģērbšanās. Karnevāla kostīmus var izgatavot pats, iegādāties veikalā vai izīrēt uz pasākuma norises laiku. Karnevāla tērpi tiek piedāvāti daudzos veikalos, piemēram, “Duni” vai “Rīgas rēvija”. Tērpus par ļoti zemu cenu pie veiksmes var samakšķerēt “Ekonomclas” veikalos.  Visdažādākās kvalitātes un cenas tērpus var iegādāties un pasūtīt speciālajos veikalos. Tomēr tērpu nomāšana ir vispraktiskākais risinājums, jo tā izmaksās krietni lētāk nekā jauna tērpa iegāde un, kas zina, kādu tērpu gribēsies vilkt citu gadu. Tomēr, ja tērpa īres maksa tikai uz pāris dienām sasniedz trešdaļu no jauna tērpa iegādes vērtības, vērts darījumu apdomāt. Nomājot jāņem vērā, vai vajadzīgs specifiskais karnevāla tērps vai īsts tērps, ar ko aiziet uz operu. Tie atšķirsies pēc materiāla, apdares un nomas maksas.

Kur un kā nomāt
Tērpus iznomā daudzi specializētie saloni, kuru sarakstu var ātri sameklēt internetā, uzklikšķinot – karnevāla tērpu noma. Uz salonu iznomāt tērpus dodas gan atsevišķi cilvēki, gan veseli kolektīvi, kas kopā grib nosvinēt kādu draisku korporatīvo ballīti. Tērpi ir aktuāli arī mazākos pasākumos, kā ģimenes svinībās vai bērnu dzimšanas dienās. Tērpu var saņemt tūlīt vai rezervēt to vēlākam laikam, iemaksājot drošības naudu – 1/3 no tērpa nomas summas. Rezervācijai nepieciešams personu apliecinošs dokuments, juridiskām personām – garantijas vēstule. Apmaksu par tērpa īri veic, maksājot uz vietas skaidrā naudā vai ar bankas pārskaitījumu. Par tērpa lietošanas noteikumiem jāparakstās līgumā. Iznomātāji lūdz klientiem izturēties pret tērpu saudzīgi un lietot pretsviedru līdzekļus. Daudzi nomas punkti vēlas iekasēt arī ķīlas naudu, kas var sasniegt tērpa vērtību. Negants ienaidnieks tērpiem ir cigaretes. Ja tērps būs sabojāts, par nodarīto skādi būs jāsamaksā, tādēļ pirms samaksāšanas tērps rūpīgi jāaplūko. Kad tērpu atdod atpakaļ, ķīlas naudu atgriež. Bieži krāšņus tērpus izīrē fotosesijām, reizēm studija atrodas arī salonā. Profesionālu fotogrāfu var izsaukt arī uz pasākuma norises vietu. Vēlams gan, lai tas notiek pasākuma sākuma daļā… Tomēr, ja jau nauda par tērpiem samaksāta, iespēju nofotografēties nevajadzētu palaist garām!

Masku parāde
No izīrētajiem tērpiem vispopulārākais ir karaļnama stils, kad balles dalībnieki saģērbjas kā augstdzimuši ļaudis. Sievietēm vairāk patīk romantiskās princešu kleitas, tomēr tās tērpjas arī kā burves, fejas, raganas vai izpalīdzīgas medicīnas māsas. Vīrieši bieži izvēlas askētiskākus tērpus, kā mūks vai bende, tāpat tiem nekas nav pretī būt par rūķiem, klauniem, salavečiem, mežonīgo Rietumu indiāņiem vai pirātiem – policistiem. Vecmeitu ballītēs meitenēm dominē provokatīvi erotiski tērpi, vecpuiši šad tad grib sajusties kā Šreki…
Bērniem tradicionāli iecienīti ir dzīvnieku – zaķu, kaķu, vistu, govju, lapsu, vilku un lāču tērpi. Tāpat bērni vēlas uz brīdi pabūt rūķīši, laumiņas un kur nu vēl prinči un princeses.
“Speciāli bērniem domāts ir SIA “Ammari” veikals salons “Māsiņas”, kur var iegādāties dzīvnieciņu tērpus, masku cepurītes un austiņas. Pēc individuāla pasūtījuma tērpus te var sašūt 2-3 nedēļu laikā un šeit var pasūtīt arī lielos talismanus. Salonā tērpus var arī iznomāt. Piemēram, brūnganais un pelēkais ezis, melnais un pelēkais kaķis, rudās lapsas, brūnie lāči, zeltastes vāveres, pelēkie vilki un raibie putni. Noma – sākot no 10 eiro,” stāsta salona direktore Antra Rozīte.

Pievienot komentāru