Praktiski
Dārzs

Karaliene koku paēnā
 – roze. Vai ēna piemērota šīm puķēm? 0


Rozes Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā.
Rozes Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā.
Foto – LETA

“Vai rozes var stādīt zem kokiem? Daži no tiem tikai ziedēšanas laikā izskatās ļoti skaisti, bet pēc tam zaudē krāšņumu…” A. Soma Talsu novadā

Labāk atstāt rozēm dārza karalienes godu un vietu – uzskata rožkope Daila Trubiņa. Koka vainags, neapšaubāmi, dos ēnu, un noēnojums ietekmēs rozes augšanu. Ja tomēr vēlas pie koka stādīt rozi, jāizvēlas tāda, kas var augt arī noēnotā vietā, (piemēram, ‘Super Excelsa’), kam ir vijīgi zari un ziedkopas izkārtotas ķekaros. Krūma saknēm nepieciešama vieta, kur augt, tāpēc roze jāstāda apmēram metra attālumā no koka stumbra. Iepriekš augsne bagātīgi jāielabo ar organisko mēslojumu. Stādīšanas bedre jārok uzmanīgi, lai neievainotu koka saknes.

Neizskatīgu koku apaudzēšanai piemērotāki būtu ložņājoši, ziedoši vīteņaugi – mežvīteņi. Vīdamies ap stumbru, tie koku uz laiku padarīs interesantāku. Tiesa, lai šie augi varētu sasniegt koka zarus, būs jāgādā balsts. To var izveidot no stieplēm vai virvēm. Arī iestādot sīpolaugus, vienmuļais laukums zem koka vismaz kādu laiku būs pievilcīgāks.

Saistītie raksti
LA.lv