Citas radības, Mājas mīluļi

Kāpēc pundurtrusis nedrīkst ēst kāpostus? Viss, kas jāzina jaunajam garauša saimniekam

Foto no kptv.com
Kā sagatavoties jaunajam ģimenes loceklim?

* Ja esi nolēmis papildināt ģimeni un iegādāties pundurtrusi, ir vairāki ieteikumi, kā sagatavoties ''ģimenes pieaugumam'':
no sākuma noteikti vajadzētu painteresēties, lai audzētava, no kurienes iegādāties pundurtrusi, ir uzticama, lai dzīvnieki ir veseli un labi kopti;
noteikti jāievāc informācija un jāizlasa pietiekami daudz materiālu, lai jaunajam saimniekam būtu saprotams, kādi būs viņa jaunie pienākumi, kas pundurtrusim nepieciešams, ko nedrīkst dot ēst un citas gudrības;
* pirms mīlulis atbraucis un sāk apdzīvot māju, ja tam būs vaļa skriet pa visu dzīvokli vai māju, jānodrošina dzīvniekam atbilstoša vide, lai uz zemes neatrodas kas tāds, ko nebēdnis varētu apēst vai sagrauzt un tādējādi kaitēt savai veselībai;
* protams, jādodas uz veikalu un jāiegādājas viss nepieciešamais trusim, lai tad, kad jaunais mājas iemītnieks ir ieradies, viņam ir viss vajadzīgais - ūdens pudele, būrītis, ēdiena trauciņi, kāpšļi un rotaļlietas, granulas un siens, ko ieklāt būrī.

Ja ģimene ir izvēles priekšā, kādu mīluli, lai ienes savās mājās, viens no variantiem noteikti ir pundurtrusis. Par viņu ir viegli rūpēties, trusis īpaši nebēdāsies, ja darba dienu aizvadīs mājās viens, dzīvnieks ir arī pietiekami mazs, lai to būtu iespējams turēt dzīvoklī. Kāpēc vēl pundurtrusis ir lielisks mājdzīvnieks?

Ja saspringtais darba grafiks neļauj divreiz dienā doties ilgā pastaigā pa mežu – suns nebūs īstais mājdzīvnieks. Ja no kaķiem mazliet bail un tie biežāk mēdz ieskrāpēt rokās, nevis ieritināties klēpī, varbūt arī ar šiem dzīvniekiem nav izveidojusies pareiza saikne, lai sev iegādātos runci. Ko darīt, ja mājās nepieciešama papildu dzīvība un mīļums?

Interesanta izvēle noteikti ir pundurtrusis, kuru ir salīdzinoši vieglāk kopt, to iespējams atstāt mājās vienu, kamēr cilvēks strādā, un tas noteikti ir pietiekami enerģisks, mīļš un sabiedrisks, lai pilntiesīgi pildītu jaunākā ģimenes locekļa lomu. Kas tad potenciālajam pundurtruša saimniekam būtu jāielāgo pirms ”ģimenes pieauguma”?

Pundurtruši ir mazākā trušu suga. Vidēji sver no 600 gramiem, līdz pusotram kilogramam. Tiem ir mazas, smailas austiņas, kas saslietas taisni uz augšu. Pundurtruši ir cēlušies Eiropā un tagad kļuvuši par daudzu ģimeņu mīluļiem. Viņiem ir visas tās pašas īpašības, kas parastajiem trušiem, tikai tie ir mazāki pēc izmēra un vairāk jākontrolē to uzturs, jo kuņģis ir daudz jutīgāks. Pareizi pieradinot, rūpējoties un mīļojot pundurtrusi, tas var būt lielisks mājdzīvnieks, raksta Healthguidance.org.

Kādi dzīvnieki ir pundurtruši?
Pundurtruši ir ļoti piemēroti mājdzīvnieka lomai, jo tos ir salīdzinoši viegli kopt. Ja suns vismaz divas reizes dienā ir jāizved pastaigāties, tad pundurtrusis ir tikai jāpieradina nokārtoties būrītī, ko viņi paši parasti iemācās un izvēlas konkrēto vietu, cilvēkam tikai tā jāielāgo un regulāri jāiztīra.

Pundurtrusis atsaucas uz savu vārdu un prot iemācīties vieglākās komandas. Truši ir iemīļoti, jo tie maz ēd un ir viegli aprūpējami, kā arī neaizņem daudz vietas. Trusīši var būt dažādās krāsās – balti, pelēcīgi, dzeltenīgi un brūngani.
Veselīgi, labi aprūpēti pundurtruši var nodzīvot līdz pat 10 gadiem.

Lai pundurtrusim nodrošinātu ilgu mūžu, nepieciešams stingri sekot līdzi viņa uzturam, jo pundurtrusis nedrīkst ēst daudz ko tādu, kas ļauts parastam trusim. Garauša būrīti nedrīkst novietot caurvējā vai tiešos saules staros, kā arī pie radiatora, jo biezais kažoks labi silda dzīvnieku, tāpēc pārkaršana var būt bīstama dzīvībai.

Pundurtrušiem, kā jau vairumam dzīvnieku, nepatīk skaļš troksnis, tas var izbiedēt un traumēt dzīvnieku. Jābūt uzmanīgiem arī ar citiem mājdzīvniekiem, ja mājās jau ir suns vai kaķis, pirmās dienas saimniekam noteikti jābūt klāt, lai novērotu, kā abi jaunie draugi satiek, jo bieži vien suņi, kas vēlas ar trusi spēlēties un neko sliktu tiem nenodara, tomēr mazos garaušus vairāk biedē, tādēļ tie var palikt trauksmaini un dusmīgi.

Pievienot komentāru