Kaķi, Mājas mīluļi

Kāpēc kaķiem tik ļoti patīk trīties (Mīlīgākie minči fotogalerijā!)

© liliya kulianionak - Fotolia.com

Viens viedoklis pauž, ka kaķis trinas gar cilvēka kājām tāpēc, ka tiecas nodibināt savstarpēju kontaktu. Katrā ziņā tāda rīcība ir viena no pieķeršanās pazīmēm.

Parasti tādu mazie kaķēni demonstrē pret savu māti. Taču glāstu un draudzīgu attiecību nodibināšana šeit tomēr nav vienīgais iemesls. Izrādās, ar šādu “pieglaimīgu” rīcību kaķis patiesībā izceļ tos objektus, kurus uzskata par savu privātīpašumu, jeb, citiem vārdiem, vienkārši iezīmē savu teritoriju.

Kā raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”, uz kaķa purna – uz pieres, lūpām, apakšžokļa, starp acīm – izvietoti speciāli dziedzeri, kas izdala smakojošu vielu, ko nespēj sajust cilvēka oža. Analoģiski dziedzeri atrodas arī uz kaķa astes ap anālo atveri un uz priekšējo ķepu spilventiņiem.

Lai iezīmētu kādu konkrēto objektu, kaķis sāk ap to trīt savas lūpas un purnu. Savukārt citi kaķi tad identificē šo smaku kā savdabīgu robežzīmi. Un katrā ziņā tieši tāpat arī cilvēks, ar kuru kaķis ir patrinies, kaķaprāt, ir tā absolūts privātais īpašums!

Pievienot komentāru