Kaķi, Mājas mīluļi

Kāpēc kaķiem patīk kartona kastes? VIDEO

kakis_kaste1

Pirmais un vienkāršākais skaidrojums ir tāds, ka kaķiem kā plēsējiem visa veida kastes patīk kā ideāls slēpnis, no kura var pēkšņi mesties uzbrukumā.

Otrs iemesls varētu būt šāds: nokļuvuši nepazīstamos apstākļos, kaķi izjūt mazāku stresu un ātrāk pielāgojas, ja atrod drošu vietiņu, kurā paslēpties, un mājas apstākļos par tādu vietiņu visbiežāk var kļūt tieši kaste.

Trešais iemesls: kaste kaķiem izpaužas kā īpaša “drošības zona”, jo šiem dzīvniekiem nav izstrādāts stratēģiskais konflikta situāciju risināšanas mehānisms, proti, parasti, sastapušies ar apdraudējumu, kaķi vispirms izlemj aizbēgt no problēmas un iespēju robežās izvairās no tās arī turpmāk.

Visbeidzot, vēl viens izskaidrojums varētu būt kaķu vēlme vienkārši sasildīties, īpaši tajā gadījumā, ja kaste izgatavota no gofrētā kartona. Kaķim ideāla gaisa temperatūra, kādā tam nav nepieciešamības tērēt papildu enerģiju sevis sasildīšanai, ir 30–36 grādu diapazonā, kas ir aptuveni par 10 grādiem vairāk nekā cilvēka komforta temperatūra.

1 komentārs

  1. Sen jau visiem ir skaidrs, ka strādājot 8-17 algotu darbu, vai tas būtu Latvijā, vai starptautiskā uzņēmumā, neko nenopelnīsi, knapi sanāks dzīvošanai – samaksāsi par īri, nopirksi pārtiku un atkal gaidi algu, varbūt starplaikā atļaujoties kādu mazu prieciņu. Ne visi var atļauties, maksājot uzreiz, nopirkt salonā jaunu telefonu, datoru, auto, uzturēt sev krāšņu sievieti. Pievienojies cilvēkiem, kas pārvalda savu dzīvi! Nauda, protams, nevar kalpot kā pilnīgi visu problēmu risinājums. Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā pilnpiedziņas Audi kā ar nanoūdeni mazgātā trolejbusā. Aizpildi savu Laimīgo loto biļeti un sāc Jaunu dzīvi, kura pārspēj tavus pat vispārdrošākos sapņus. Starp citu, vai zini, ka nākošajā PowerBall izlozē, kura notiks jau pēc dažām dienām, Džekpots ir prātam neaptverami 280 miljoni euro? Es jau atkal nopirku pāris desmitu biļešu ar skaitļu variantiem un, kā ierasts, paķēru klāt vēl desmit biļešu no EuroJackpot, kur Džekpots arī ir visai iespaidīgs – 78 miljoni. Pamēģini satikt savu veiksmi arī tu! https://goo.gl/X17csF Un neaizmirsti izmantot loto brokera īpašo piedāvājumu!

Pievienot komentāru