Praktiski
Mājas mīluļi

Kāpēc ir jāreģistrē mājdzīvnieki?0

Mājdzīvnieku īpašnieki velta daudz laika savu mīluļu labklājības nodrošināšanai: ikdienas pastaigas ar suņiem, veterinārā ārsta apmeklējumi, pēc iespējas labāks uzturs. Liekas, ka vairums cilvēku cenšas nodrošināt saviem mīluļiem veselīgus un drošus apstākļus to eksistencei. Vivus.lv ir apkopojis svarīgāko un aktuālāko informāciju par mājdzīvnieku reģistrēšanu. Uzzini, kā un kāpēc ir jāreģistrē savs mīlulis!

Ja mājās ir kāmis – vai tas ir jāreģistrē?
Mājdzīvnieku reģistrēšanu nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr.491. Šie noteikumi ir saistoši tikai suņu, kaķu un mājas (istabas) sesku īpašniekiem. Vivus.lv rūp dzīvnieku drošība, tāpēc tā speciālisti atgādina, ka kopš 2016. gada 1. jūlija suņu apzīmēšana ar mikroshēmu jeb čipošana un reģistrācija ir obligāta. Savukārt kaķu un sesku mikroshēmu implantēšana un reģistrācija ir brīvprātīga.

Kur ir jāreģistrē savs mīlulis?
Informācija par savu mājdzīvnieku ir jāreģistrē Lauksaimniecības datu centra (LDC) reģistrā. To ir iespējams izdarīt gan elektroniski (būs nepieciešams elektroniskais paraksts), gan ierodoties personīgi:
* pie sertificēta veterinārārsta veterinārajās klīnikās, ja tām ir noslēgts līgums ar Datu centru par tiesībām ievadīt datus par dzīvnieku;
* vietējās pašvaldībās, ja tām ir noslēgts līgums ar LDC;
* Lauksaimniecības datu centrā Rīgā vai LDC reģionu konsultāciju nodaļās;
* Zemkopības ministrijas klientu apkalpošanas centros.
Atceries, ka pirms reģistrēšanas mājdzīvniekam ir nepieciešama mikroshēmas implantēšana. Plašāku informāciju par mājdzīvnieku reģistrēšanas kārtību, nepieciešamajiem dokumentiem, cenām meklē ŠEIT.

Mikroshēmu implantēšanas un reģistrācijas mērķis
Pirmkārt, ja suns noklīst, tad veterinārārstam vai patversmes darbiniekam ir vieglāk atrast suņa saimnieku, nolasot tā mikroshēmu. Turklāt, ja mājdzīvnieks pazūd ārzemēs, pateicoties reģistrēšanai, būs iespējams atrast tā īpašnieku.

Viens no mājdzīvnieku reģistrēšanas mērķiem ir novērst pārkāpumus mīluļu turēšanā, kā arī saukt pie atbildības agresīvo suņu īpašniekus, kuru mīluļi, piemēram, ir radījuši dažāda smaguma pakāpes ievainojumus. Turklāt mājdzīvnieku reģistrēšana paredz arī trakumsērgas kontroli, jo, sākot ar 2016. gada 1. jūliju, datu bāzēs tiek ievadītas ziņas par veiktajām vakcinācijām.

Četrkājainie mīluļi ir mūsu labākie draugi, par kuriem būtu īpaši jārūpējas. Ja vēl neesi čipojis un reģistrējis savu suņuku, tad ātro kredītu aizdevējs Vivus.lv aicina to izdarīt, tāpat, kā tas tika darīts “4 Finance” fonda “Labie darbi” sociālās kampaņas laikā.

Vairāk informācijas meklē ŠEIT! Esi atbildīgs saimnieks un nočipo savu mīluli!

LA.lv