Praktiski
Mājas

Kam jābūt katrā guļamistabā, lai tā būtu omulīga? Dizaineru ieteikumi0

Ērts paklājs

Protams, katram no mums ir sava gaume un prasības pret savu privāto telpu, taču komforts un mājīgums ir kopīgas izjūtas, ko katrs vēlamies sagaidīt no savas guļamistabas. Tāpēc portāls Housebeautiful.com aptaujājis interjera dizainerus, lai noskaidrotu – kas ir tās lietas, kurām būtu jābūt katrā guļamistabā. Lūk, atbildes.

Ērts paklājs. Nekas tā nespēj sabojāt rīta cēlienu, kā nosalušas kājas, izkāpjot no gultas. Pamošanās būs daudzkārt patīkamāka, ja pirmie soļi, izkāpjot no gultas, būs uz silta un mīksta paklāja, ne aukstas un raupjas grīdas. Tas nenozīmē, ka visai guļamistabas grīdai ir jābūt noklātai ar paklāju, taču nelieli paklāji tieši pie gultas, ir vērtība, kas jāievieš katra guļamistabā. Turklāt, tie kalpo arī kā interjera papildinājums, tāpēc izvēlies kādu neparastu paklāju.

Foto – the-dreamhome.com

Gultas rāmis

Skaidrs, ka bez gultas rāmja varējām gulēt studentu gados, taču esot pieaugušiem, liela gulta ar rāmi ir teju vai pats galvenais elements šajā telpā. Dizaineri iesaka eksperimentēt un izvēlēties gultas ar lieliem rāmjiem, kas izvirzīti arī uz augšu, radot asociāciju ar princešu gultām, bet ļoti labi iederēsies arī gultas ar askētiskākiem papildinājumiem galvas un kājgalī.

Ļaujieties radošumam! Foto – basicelegancefurnishings.co.uk

Spilveni

Daži, iespējams, uzskatīs, ka galvenais ir nodrošināties ar spilvenu gulēšanai, taču patiesībā guļamistabas kopējo iespaidu var padarīt daudz greznāku ar papildu spilvenu izmantošanu. Jo vairāk to būs, jo greznāks izskatīsies kopskats. Liec tos nevis zem gultas pārvalka, bet gan virspusē, izkārtojot tos pa pusgultu. Turklāt izvēlies dažāda lieluma un pat apdruku spilvenus, lai kopskats būtu vēl mūsdienīgāks.

Foto – LETA

Vieta, kur apsēsties

Gulta ir paredzēta gulēšanai, tāpēc guļamistabā ir jābūt arī vietai, kur apsēsties, palasītu grāmatu, runātu pa telefonu vai vienkārši izbaudītu mirkli klusuma. Ja vien vieta to atļauj, noteikti ievies guļamistabā kādu papildus mēbeli sēdēšanai – nelielu dīvānu, mīksto krēslu, šūpuļkrēslu vai mīksto pufu.

Foto – Shutterstock.com

Sadzīves tehnika

Šis punkts gan attiecas uz to, kam nevajadzētu būt guļamistabā. Televizors, dators, planšetes, video spēles un jebkādas citas tehniskās ierīces, vēlams atstāt aiz guļamistabas durvīm. Šī telpa noteikti nav paredzēta tam, lai šeit aizvadītu darba stundas, mācītos vai vēl kā savādāk pavadītu laiku bez gulēšanas vai atpūtas. Ir simtiem pierādījumi, ka tie, kas atbrīvojušies no šī ieraduma, jau pēc pāris reizēm atzinušies par saldākām miega stundām.

Foto – Shutterstock.com

Lietas, kas liek priecāties

Mūsu diena sākas un beidzas guļamistabā, un tieši šie brīži arī nosaka to, kā jūtamies vai jutīsimies. Tieši tāpēc izkārto un ievies šajā telpā lietas, interjera priekšmetus, bildes, fotogrāfijas un citus niekus, kas padara tevi priecīgāku, iedvesmo un liek justies labi. Katram cilvēkam tas ir kaut kas atšķirīgs, tāpēc ir grūti viennozīmīgi nosaukt šīs lietas, bet, ja katrs pats aizdomāsies par šo ieteikumu, gan iedomāsies par lietām, kas sagādātu prieku un labsajūtu.

Foto – interiordesign4.com

Naktslampiņa

Naktslampiņa nav tikai interjera papildinājums vai kaprīze necelties no siltās gultas, lai izslēgtu lielo apgaismojumu. Tā ir nepieciešamība, lai vakaros varētu lasīt un naktī, nepamodinot sevi ar spilgtu apgaismojumu, pārvietoties. Tāpat naktslampiņa noder agrajiem rītiem, kad aiz loga vēl nav uzaususi saule, vai vienkārši romantiskas noskaņas radīšanai. Svarīgi, lai nakts lampiņas apgaismojums būtu pietiekams un tas nespīdētu pārāk spoži acīs, kad cilvēks guļ gultā.

Guļamistabā gulta novietota uz paliktņiem. Ērts un interesants risinājums!
Guļamistabā gulta novietota uz paliktņiem. Ērts un interesants risinājums!

Ērts matracis

Pat tad, ja visi iepriekš minētie ieteikumi tiks ievēroti, bez kvalitatīva un ērta matrača, guļamistaba netiktu pilnībā nokomplektēta. Miega kvalitāti un labsajūtu ļoti lielā mērā ietekmē tieši matrača izvēle, tāpēc šīs lietas iegādē nevajadzētu būt pārāk taupīgam. Dizaineri iesaka izvēlēties tādu matraci, kas nav vienā līmenī ar gultas rāmi, bet ir pacelts augstāk, lai naktsgaldiņš būtu vienā līmenī, ne augstāk par gultas malu.

Foto – Shutterstock

Mākslas darbs vai fotogrāfija

Ne vienmēr ir jābūt attēlojumam ar ģimeni vai draugiem. Tikpat labi tā var būt dabas ainava, māksliniecisks zīmējums vai kaut kas abstrakts. Patiesībā daudz labāk ir izvēlēties gleznas, mākslas darbus vai bildes, kurās nav attēloti cilvēki, lai prāts netiktu nodarbināts par šiem cilvēkiem pirms miega. Taču kaut kam pie sienas ir jābūt, to apstiprina visi dizaineri.

Nedaudz kaislības

Saistītie raksti
Foto – furnime.com

Pat tad, ja guļamistaba iekārtota gaišos toņos, ir nepieciešams telpu papildināt ar kaut ko tumšu, greznu un pat nedaudz dramatisku, lai telpa nebūtu arī pārlieku romantiska un bērnišķīga. Tā var būt griestu lampa, aizkari, paklājs, mīkstā mēbele, pleds vai kāds piesātināts mākslas darbs. Kas attiecas uz krāsas izvēli šādam akcentam, izvēlies toni, kas atbilst kaislībai vai aristokrātiskumam – tumši zils, tumši zaļš, bordo, pelēks vai pat melns. Šādas piesātinātas krāsas būs labs papildinājums jebkurai gaišai nokrāsai.

LA.lv
AG
Aija Geida
Praktiski
Žāvētava augļiem un dārzeņiem. Kā izgatavot pašam
15 stundas
ĢK
Ģirts Kasparāns
Praktiski
Ko tik neizdomā. Miskaste, kura pati iztīrās
15 stundas
Inita Šteinberga
Praktiski
7 svarīgi jautājumi par piemiņas vietām
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/AFP
Pasaulē
Irānas sagrābtais britu kuģis noenkurots ostā; izmeklēs iespējamu sadursmi
31 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Divas pašvaldības izslēdz savus izdevumus no masu informācijas līdzekļu reģistra
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
LED gaismekļu ražotājs “Vizulo” jaunās tehnoloģijās ieguldīs vairāk nekā pusmiljonu eiro
14 minūtes
VK
Vita Krauja
Kultūra
Māksla kā vienīgais dzīvesveids. Saruna ar mākslinieku dinastijas turpinātāju Indriķi Ģelzi
5 stundas
LE
LETA
Dabā
Sestdiena būs siltākā diena kopš 1. jūlija
5 stundas