Daiļdārzs, Dārzs

Kalsnava puķmīļus aicina uz ziedošo peoniju svētkiem

Foto - Anda Krauze

Nedēļas nogalē, 18. jūnijā, akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” (“LVM”) apsaimniekotajā Kalsnavas arborētumā no plkst. 9 līdz 18 norisināsies septītie ziedošo Peoniju svētki.

Šogad tie būs īpaši, jo arborētuma peoniju kolekcija, kurā ir vairāk nekā 200 šķirnes, svin savu desmito vasaru. Senos laikos peonijas esot dēvētas arī par vīna rozēm.

Ik gadu arborētuma peoniju kolekcija kļūst lielāka, ziediem bagātāka un smaržām valdzinošāka. Tā apmeklētājus priecē ne tikai ar savām krāsām, bet arī pārsteidz ar savdabīgo lapu krāsojumu un auguma atšķirībām plaukšanas brīdī.

Kolekcijās ir apskatāmas pazīstamā peoniju kolekcionāra Aldoņa Vēriņa selekcionētās šķirnes, no kurām izceļas ‘Zvaigznīte’ un ‘Saulriets’.

Dienas garumā skanēs muzikāli priekšnesumi, par kuriem rūpēsies sieviešu vokālais ansamblis “Ievziedi”, vīru koris “Silvicola” un Ieva Akuratere ar mūziķu grupu. Viesi varēs piedalīties dažādās aktivitātēs – iet ekskursijās, saņemt konsultāciju par peoniju audzēšanu, nopirkt dekoratīvus stādus eksotisko stādu izsolē un stādu tirdziņā.

Pasākuma ieejas biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas gan Kalsnavas arborētumā, gan “LVM” birojā Rīgā, Vaiņodes ielā 1. Ieejas biļete pieaugušajiem maksā 5 eiro, skolēniem, studentiem un pensionāriem – 3 eiro.

Print

Pirmsjāņu laikā iznākusi Aldoņa Vēriņa grāmata “Peonijas”
Grāmatā ir atrodamas 405 autora ieteicamākās peoniju šķirnes ar attēliem, lai katrs varētu izvēlēties savu PEONIJU. Īpašs grāmatas papildinājums ir 2016. gada Latvijas profesionālo dārzkopju un selekcionāru aptaujas rezultātā izveidots tops – šī brīža ieteicamākās, smaržīgākās un veiksmīgākās peoniju šķirnes. Līdz šim šāda kolekcionāru peoniju šķirņu aptauja Latvijā nav veikta.

Pateicoties Aldona Vēriņa mīlestībai un pašaizliedzīgajam darbam, PEONIJAS, kas krāšņi un bagātīgi zied un kam ir tik dažādu formu un tik plašas krāsu gammas ziedu, Latvijā kļuvušas arvien populārākas. Jāatzīmē, ka PEONIJAS ir arī viegli kopjamas un piemērotā vietā var augt gadu desmitiem ilgi. Apbrīnojami izturīgas PEONIJAS ir pret kaitēkļiem.

Grāmata būs neatsverams palīgs ikvienam – gan peoniju audzētājiem ar pieredzi, gan tiem, kas tikai plāno tās sākt audzēt.

Pievienot komentāru