Praktiski
Svētki

Kalnciema kvartālā ielīgos ar nakts tirgu un suitu ritmiem0

Publicitātes attēls: Kalnciema kvartāls

Ceturtdien, 20. jūnijā, no 16.00 līdz pat saulrieta stundai 23.00 Kalnciema kvartālā notiks ikgadējais nakts tirgus un koncerts par godu saulgriežiem, informē tirgus pārstāvji.

Uz skatuves kāps folkloras kopas “Suitu vīri”, “Suitu dūdenieki” un Biruta Ozoliņa ar Uģi Prauliņu skandēs dienvidlatgales un malienas puses dziesmas. Ieeja bez maksas.

Nakts tirgus ir sena Kalnciema kvartāla tradīcija, kad, sagaidot saulgriežus, ceturtdienu brīvdabas koncertu papildina zemnieku un amatnieku tirgus.

Tirgotāji būs sarūpējuši īstus lauku labumus – maizi, kūpinātu gaļu un, protams, neiztiksim bez īsta svētku siera. Šogad būs iespēja piedalīties sietspiedes darbnīcā.

“Suitu vīri” dzied galvenokārt suitu novadā pierakstītās un no senčiem mantotās dziesmas.

Uzstāšanos dažkārt papildina arī dūdu spēle, ko apguvuši suitu vīri Juris Lipsnis, Santis Vanags un Pauls Leimanis, tāpat celma bungu ritms, ko kā savu artavu sniedz Juris Krafts (viņi ir arī folkloras kopas “Suitu dūdenieki” dalībnieki). “Suitu dūdenieku” pilnajā sastāvā ir 7 dūdenieki un 1 bundzinieks.

Biruta Ozoliņa ir (folkmūzikas) mūsdienu tautas mūzikas izpildītāja. Folklorai pievērsusies studiju gados, vairākus gadus darbojusies ansamblī “Iļģi”. 80. gadu beigās Latvijas Radio ierakstījusi latgaliešu tautasdziesmas.

Piedalījusies vairāku tradicionālās un mūsdienu tautas mūzikas albumu ierakstos. Producējusi Marijas Golubovas albumu “Stāsti un dziesmas” (2003). Izveidoja etnodžeza ansambli “Patina”, sadarbībā ar to atskaņojusi tautas mūziku mūsdienīgos aranžējumos. 

2013. gadā kopā ar DJ Monsta izdeva albumu “Sauli sēju”.

Uģis Prauliņš kā komponists vairākkārt ir sadarbojies ar dažādiem Latvijas koriem, kā arī ar postfolkloras grupu “Iļģi”. Uģis Prauliņš ir strādājis arī ar Kembridžas Triniti koledžas kori, komponējot korim a cappella darbu “Laudibus in Sanctis”, kas 2008. gadā tika ierakstīts Īlijas katedrālē. 2009. gadā tika izlaists Triniti koledžas kora disks ar Baltijas komponistu darbiem.

Uģis Prauliņš ir sarakstījis mūziku vairākām spēlfilmām un animācijas filmām. Sarakstījis arī Dziesmu un deju svētkiem deju uzvedumus: “Ritums”, “Mana Pasaule” un “Mīlestības dziesmas”.

PROGRAMMA:

Saistītie raksti

16.00-23.00 tirgus
17.30-19.30 sietspiedes darbnīca kopā ar “Grafiskās mākslas telpu – punkts” – ikviens varēs iepazīties ar šo apdrukas tehniku un izveidot papardes veidolu uz krekla vai somas.
19.00-21.00 “Suitu vīri” un “Suitu dūdenieki”
21.00-23.00 Biruta Ozoliņa ar Uģi Prauliņu izpildīs malēniešu dziesmas

22. jūnijā, sestdien plkst. 10.00-16.00, Kalnciema kvartālā notiks Līgo tirgus kopā ar divām darbnīcām – vainagu pīšanu un ozolu stādīšanu māla podiņos.

Ieeja bez maksas.

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Pensijā – tikai 70 gadu vecumā? Klīst tādas runas…
18 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Biešu salāti ar grauzdētām ķirbja sēklām
19 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Dārzeņus ēdam par maz. Vairākas receptes ēdienkartes dažādošanai
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
Uz aptieku ne tikai pēc zālēm: aptiekās paplašinās pakalpojumu klāstu
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Baldonē atrod mucas ar aizdomīgu vielu. Teritorija norobežota
1 stunda
Uldis Šmits
Pasaulē
Ievēlēta, bet…
9 stundas
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Priekšnieks aizmirsis solījumu? Versijas par JKP reakciju
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Septiņas dienas valdīs vasarīgi silti laika apstākļi: jaunākā prognoze
17 stundas