Praktiski
Mājas mīluļi

Kaķis uz galda? Kāpēc to nevajadzētu pieļaut un kā tikt ar to galā1

Foto: depositphotos.com

Jau izsenis zināms, ka kaķi slikti pakļaujas dresūrai un noteikumiem un saimniekam var nākties krietni piepūlēties, lai liktu savam pūkainajam mīlulim mainīt ieradumus, raksta takprosto.cc.

Dažkārt tie var šķist tik nevainīgi, piemēram, reizes, kad kaķis ieritinājies saimnieka padusē un saldi aizsnaudies, bet saimnieks baidās pat pakustēties, lai neiztraucētu mīluļa diendusu, taču dažkārt ir kaitinoši un veselībai nevēlami.

Viens no šiem ieradumiem ir kaķa vēlme lēkt uz galda. Pamēģināsim tikt skaidrībā, kādēļ kaķi tā dara, vai tas ir droši un kā no šī ieraduma atbrīvoties.

Iemesli, kādēļ kaķim nevajadzētu atļaut lēkt uz galda vai citas virsmas virtuvē

• Nav droši
Kaķis var uzlēkt uz karstas plīts un sāpīgi apdedzināt ķepas vai savainot tās ar kādu asu priekšmetu uz galda. Kaķi, kuri ēd ne tikai kaķu barību, labprāt pamielosies ar ēdienu, kas atstāts uz galda.

Foto: depositphotos.com

Tas ne vienmēr ir piemērots mājdzīvniekam, tādēļ, lai kaķis izvairītos no gremošanas traucējumiem, bet saimnieks – no cērmēm, labāk mīlulim neļaut kāpt uz galda.

• Nehigiēniski
Neaizmirstiet, ka mājas mīlulis, kurš nevainīgi pastaigājas pa galdu, nesen ir apmeklējis kastīti.

Lai spētu atradināt kaķi no šī nelāgā paraduma, jāsaprot iemesli, kas kaķim uz galda šķiet tik vilinošs.

• Interese
Kaķis ir ziņkārīgs dzīvnieks, un vieta pie loga šķiet viņam radīta. Aplūkojiet palodzi! Ja galds atrodas pie loga un palodze ir pieblīvēta ar dažādām mantām, kaķim nekas cits neatliek, kā vispirms uzlēkt uz galda, lai pēc tam mēģinātu iespraukties brīvajā vietiņā un tiktu pie loga. Te pareizākais risinājums būtu palodzes atbrīvošana.

Foto: depositphotos.com

• Gardumi
Kaķis ir mednieks, kurš saglabājis savus pirmatnējos instinktus, pat dzīvodams tikai iekštelpās. Ja uz galda atradīsies ēdiens, kaķim radīsies kārdinājums tur nokļūt un nočiept vismaz nelielu gabaliņu kāda garduma, lai to apēstu uzreiz vai paslēptu drošā vietā, tādēļ atturiet mīluli no grēka un ēdienu glabājiet ledusskapī vai slēgtos plauktos, kur kaķis nespēj piekļūt. Noteikti neaizmirstiet, ka paēdis mednieks būs slinks, tādēļ kaķa bļodiņai vienmēr jābūt pilnai.

• Slēptuve
Katram dzīvniekam nepieciešama droša vieta, kur justies ērti un neapdraudēti, īpaši, ja mājās ir citi dzīvnieki vai mazi bērni. Lai galds neliktos vilinoša vieta, ierīkojiet kādu slēptuvi. Šim nolūkam var izmantot dažādas kastes, ko kaķi noteikti atzinīgi novērtēs un mazāk laika pavadīs virtuvē.

Foto: depositphotos.com

Rīcības plāns, kā padarīt galdu par nepatīkamu vietu kaķim

• Pielejiet cepešpannu ar ūdeni un atstājiet uz galda tā, lai panna nebūtu pie pašas galda malas. Kad kaķis pāris reižu būs ielēcis pannā, bailes kārtējo reizi samērcēt ķepas liks pārdomāt par savu vēlmi atrasties uz galda.

Saistītie raksti

• Galda virsmu nepieciešams padarīt skābu – sasmērēt ar citrona sulu. Kaķim tas noteikti nepatiks. Šis paņēmiens var palīdzēt arī murrātājiem – vadu grauzējiem turēties pa gabalu no vadiem.

• Jārada kaķim nepatīkama smarža – te noderēs apelsīna miziņas, piparmētras, kāda ēteriskā eļļa.

• Galdu var pārklāt ar foliju vai izmantot līmlenti, lipīgo pusi atstājot uz augšu (var izmantot arī abpusējo līmlenti). Kaķi necieš folijas radīto troksni, bet lipīgā līmlente pie ķepām viņiem šķitīs pasaules gals un būs drošs signāls, ka galdam labāk netuvoties.

LA.lv
AK
Aiva Kalve
Praktiski
Novembrim piestāv bietes! Noderīgi knifiņi to gatavošanai
1 diena
RR
Rebeka Rogale
Praktiski
Kā sagatavoties mājokļa remontam? Padomi, kas ļaus ietaupīt laiku, naudu un saudzēt nervus
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Ar suni sabiedriskajā transportā. Ko darīt, lai brauciens paietu bez raizēm?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Latvijas pasta” vārdā izkrāpj naudu. Kādu shēmu īstenojuši krāpnieki?
12 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdiena paies bez ievērojamiem nokrišņiem
50 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Būtiski darba drošības pārkāpumi atklāti 23 uzņēmumos
42 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Sāksies būtiski satiksmes ierobežojumi Rīgas centrā
39 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1919. gada 17. novembrī. Valsts vadītāja “diskrēts lūgums tautietēm”
1 stunda