Praktiski
Mājas mīluļi

Kaķis spricē istabas stūrī. Kā tīrīt un kā to novērst?0

Foto-Shutterstock

Mans kaķis paretam iezīmē sienu vienā dzīvokļa stūrī. Ir neciešama smaka, ko ar ūdeni un ziepēm vien nevar aizgaiņāt. Kā tīrīt, lai smaka pazustu, un kādus līdzekļus lietot, lai kaķis nespricētu uz sienas un mēbelēm? MARIJA EGLE GULBENĒ

Kaķa urīnu, kas ir organiska viela, vajadzētu mazgāt ar aukstu, nevis karstu ūdeni. Ja izmanto karstu, smaka piecepsies pie virsmas un no tās būs ļoti grūti tikt vaļā. Katru reizi, kad telpa būs mitra, smaka parādīsies atkal un atkal.

Nospricētās vietas nomazgā ar aukstu ūdeni, kam var pieliet dažus pilienus tīrāmā līdzekļa. Pēc tam virsmu noziež ar terpentīnu, kura aromāts kaķiem ļoti nepatīk. Terpentīnu var iejaukt ūdenī un vairākkārt nomazgāt apskādēto vietu.

Terpentīna vietā var izmantot kādu no zooveikalos piedāvātajiem līdzekļiem, kas paredzēti kaķu atbaidīšanai un mājdzīvnieku radīto traipu tīrīšanai. Piemēram, vācu ražotāja “Trixie” aerosols 175 ml fasējumā maksā 4,99 eiro, bet 500 ml – 10,99 eiro. Šajā segmentā ir arī citu ražotāju, piemēram, “Beaphar”, “Hgeliminator”, “Super Benek”, “Herba Max”, “Pink Nit”, līdzekļi kaķu atbaidīšanai. Tie satur ēteriskās eļļas, kuru aromātu kompozīcija atbaida ņaudētājus. Pirms līdzekļa lietošanas ar kaķa urīnu apskādētā vieta rūpīgi jānomazgā ar vēsu ūdeni.

Virsma ar tiem jāapstrādā vairākas dienas pēc kārtas, jo iedarbība ar laiku izgaist.

Var izmēģināt arī tautas līdzekļus. Kaķu saimniekiem ir izdevies atradināt savus mīluļus no spricēšanas istabas kaktā vai uz mēbelēm, tajā vietā noliekot maltu kafiju, kas sajaukta ar apelsīna vai citrona miziņu. Murrātāji necieš ne kafijas, ne citrusaugļu aromātu, tāpēc vēl ilgi neatgriežas nodarījuma vietā. Līdzīgu efektu var panākt, dzīvnieka iecienītajā telpas stūrī izbārstot melnos maltos piparus.

LA.lv