Kaķi, Mājas mīluļi

Kaķis salaizījies apmatojumu. Kā palīdzēt?

Foto-Shutterstock

Kaķis bieži atvemj vilnas kunkuļus. Žēl dzīvnieka, kurš rīstās un mokās. Iesēto zāli arī ne vienmēr grib ēst. Kā palīdzēt? Varbūt aptiekā nopērkami kādi līdzekļi? Rasma Rīgā

Kaķis kažoku uztur tīru, regulāri sevi mazgājot, laizot. – Taču kaķis nespēj izspļaut ar mēli savākto, tāpēc gribot negribot norij, bet apmatojums var kairināt kuņģi un izraisīt vemšanu, – skaidro Čiekurkalna veterinārās ambulances veterinārārsts Artis Krūmiņš. – Saimnieki pamana, ka kaķi paretam atvemj savēlušos apmatojumu, kas līdzīgs stingram vates korķim.

Kaķim var palīdzēt, pirmkārt, regulāri to ķemmējot, otrkārt, dodot papildbarību, kas šķīdina apēsto apmatojumu un veicina tā izvadīšanu dabiskā ceļā. Veterinārajās aptiekās šim nolūkam nopērkamas dažādas pastas, šķīdumi. Veterinārārsti iesaka VedaLax pastu, kas kaķim garšo. Profilaksei lieliski derēs Vetri HBR šķidrums, kas turklāt novērš matu izkrišanu un jaunu kamolu veidošanos. Šo līdzekli var uzliet barībai vai iedot no karotes – kaķis neatteiksies!

Kaķi, kas brīvi pastaigājas ārpus mājas, siltajos gadalaikos paši atbrīvojas no apmatojuma kamoliem, ēdot vārpatu. Ja dzīvnieks mitinās tikai istabās, šis augs jāsarūpē saimniekam. Pavasarī var arī iesēt kaķu zāli.

Pievienot komentāru