Praktiski
Mājas mīluļi

Kaķis pēkšņi kļuvis nevīžīgs. Ko darīt?0

Foto: New Africa/SHUTTERSTOCK

Kaķene gados pēkšņi sākusi nokārtoties nevis ierastajā kastītē, bet dažādās vietās. Par ko tas liecina? Marta P. Lielvārdē

Jebkurā vecumā, ja kaķis pēkšņi sācis nokārtoties dažādās vietās, tam obligāti jāpievērš uzmanība. Šis fakts var liecināt par dzīvnieka saslimšanu, tāpēc jebkurā gadījumā jādodas pie veterinārārsta.

“Pirms dodaties uz klīniku, vēlams savākt urīna paraugu,” iesaka Olaines veterinārās klīnikas “all4pets” veterinārārste Jana Ruskule.

Tam jābūt pēc iespējas svaigākam. Ja nav iespējams urīnu nogādāt klīnikā dažās stundās, tas jāuzglabā ledusskapī.

Urīna paraugu var iegūt, ja no kastītes izvāc ārā visas smiltis. Daži kaķi būs ar to mierā, bet citi bez smiltīm kastīti var sākt ignorēt.

Tādā gadījumā kastītē jāieliek saplēstas salvetes gabaliņi vai speciālas urīna savākšanas smiltis. Tās ir līdzīgas parastajām smiltīm, bet neabsorbē urīnu, un kaķim nebūs diskomforta.

Saistītie raksti

Pirms vizītes noteikti jānoskaidro, vai un cik kaķis apēd barību, vai dzer ūdeni. Daudzi kaķi ūdeni dzer ļoti maz, un tas var provocēt urīnsistēmas slimības.

Veterinārārsts, klīniski un laboratoriski veicot izmeklējumus, noskaidros iemeslus, kāpēc kaķis pēkšņi vairs nenokārtojas kastītē. Ja ar veselību viss būs kārtībā, tiks meklēti uzvedības problēmu cēloņi.

LA.lv