Praktiski
Mājas mīluļi

Kaķis atrodas pēc 10 gadiem. Dzīvojis dažu minūšu gājiena attālumā0


Saimniece Aleksa Eliota ar kaķi, kurš atradās pēc 10 gadu prombūtnes
Saimniece Aleksa Eliota ar kaķi, kurš atradās pēc 10 gadu prombūtnes
Foto: SWNS.com/Scanpix/LETA

Lielbritānijas iedzīvotāja Aleksa Eliota bija patiesi pārsteigta, kad šomēnes veterinārajā klīnikā Bridlingtonā satika savu kaķi Liliju, kas bija pazudis 2009.gadā, vēsta britu mediji.

Tolaik piecus gadus vecais kaķis pēkšņi pazuda, un satriektie saimnieki nodomāja, ka tas pakļuvis zem mašīnas, jo izlīmētie plakāti un citi mēģinājumi sameklēt pazudušo mīluli nedeva rezultātus.

Taču desmit gadus vēlāk, pateicoties kaķim ievadītajam mikročipam, kaķis sveiks un vesels nonāca pie saviem iepriekšējiem saimniekiem.

Liels bija viņu pārsteigums, kad izrādījās, ka visu šo laiku dzīvnieks mitinājies pie kāda cilvēka, kas dzīvojis nepilna puskilometra attālumā no kaķa pirmo saimnieku mājvietas. Turklāt tas bijis vietā, kam Aleksa ikdienā gāja garām, pavadot uz skolu savas meitas.

Jaunais saimnieks kaķi bija pieņēmis un turējis kā istabas kaķi, jo domājis, ka tas ir bez saimnieka. Kad jaunais saimnieks pēc desmit gadiem nolēma atteikties no kaķa, tas tika nogādāts veterinārajā klīnikā, un pēc mikročipa pārbaudes noskaidrojās un tika atrasti sākotnējie saimnieki.

Kaķa pirmā saimniece Aleksa medijiem stāstījusi, ka kaķis šo desmit gadu laikā, visticamāk, nav bijis pārāk bieži glaudīts, un, atgriežoties pirmajās mājās, bijis ļoti priecīgs un turas vislaik saimnieces tiešā tuvumā, kā arī labi sadzīvo ar pārējiem četriem Aleksas kaķiem.

LA.lv